Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » CPU hőmérséklet ingadozás?

CPU hőmérséklet ingadozás?

Figyelt kérdés
Van egy i7-8700-am, amit egy Cooler Master Geminii M4-el hűtök. Nos, alapjáraton a proci 30-35 fok körül van, de ahogy bármit is csinálnia kell, rögtön felemelkedik 50-60 fokra,, majd a feladat végeztével vissza is esik 30-35 körülire 1-2 sec. alatt. Ez még jó is lenne, de stressz tesztnél a 90 fokot is elérte, ami szerintem magasnak mondható, főleg, hogy elvileg ennek a procinak csak 65W a TDP-je, a gyártó meg azt írta, hogy 100 fok a max, amit nem szeretnék ennyire megközelíteni, gondolom, nem tesz túl jót a procinak. Újrapasztáztam, a rögzítést is a gyártó leírása szerint csináltam, a BIOS-ban a CPU hűtő módot átállítottam "Performance"-ra, de nem látok javulást.

2018. aug. 30. 08:58
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Az a lényeg, hogy toronyhűtő legyen.


Így ki tudsz alakítani egy légáramlatot a házban miszerint elől/alul bejön a hideg, aztán a VGA valamit használ a langyos/hűvös tovább küldi fölfele a CPU felé majd hátul/felül a meleg kimegy.

A fekvő hűtők ezért rosszakk mert megtörik a légáramlatot és nem lesz jó a szellőzése a háznak, továbbá mivel 360°-ban küldi szét a meleg levegőt a fekvőhűtő így egy része a 5,25-ös és 3,5-ös bővítő/lefogató helyek felé áramlik ami melegíti egy idő után a HDD/SSD-t is na meg ott valamennyire megreket az a levegő is.


A csilli-villi 30K-es vízhűtés meg ne kápráztasson el, egy 15-20 ezres torony hűtő jobban hűt.

2018. aug. 31. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, vízhűtésből tudom, hogy csak drágább jöhetne szóba.
2018. szept. 1. 23:30
 13/15 anonim ***** válasza:
Akkor sem kellene ilyen magasnak lennie a procinak, még egy ennél jóval gyengébb alap, basic, akár stock hűtővel sem. Nem gondolom hogy a hűtő a hibás.
2018. szept. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Na, szereztem egy stock hűtőt, most 60 fok felé nem megy stressz teszt alatt sem.

Úgyhogy hűtőhiba volt, vissza is küldtem.

2018. szept. 4. 16:09
 15/15 STALINGRAD válasza:
Üdv. Nekem ugyan ez lenne a problémám, csak nekem egy i7 6700k procim van. Alapjáraton 26-33 fok között mozog, de ha megnyitom a chromeot pl., akkor felugrik 40-50 közé, ha egy erősebb programot, akkor 60 fölé is megy. Játék inditásnál pedig a fix 70-80 fok között mozog a programok szerinte, de a proci hűtőt fogva kb. a 60-at se éri el. A processzor jelenleg egy Asus Prime z270-a lapba üzemel, előtte pedig egy Asrock fat4lity b250 gaming k4 lapban volt és ott teljesen rendben voltak az értékek. Az Asrock lapban a proci 62 fok fölé nem igen ment és a proci húzva sem volt soha. BE QUIET! PURE ROCK cpu hűtővel hűtöm a procit, ami szerintem teljesen megfelel.A házban levő 2 venti a processzorral együtt ingadozott, mikor nyitottam valami programot és nagyon idegesitő volt, hogy a 3 venti föl/le pörög. De a 2 ventit sikerült fixre tennem a biosba a procit egyszerűen lehetetlen. Állitottam már manuálisra is, de nem segitett. Az alaplapra gyanakszom, mivel mást nem cseréltem a pc-ben. Ja de igen, lett bele egy m.2 ssd, de szerintem ez nem befolyásolja. Ha bárki tudna rá megoldást megköszönném.
2018. okt. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!