Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha alaplapot és processzort...

MOP4 kérdése:

Ha alaplapot és processzort cserélek egy gépben, akkor mit kell tennem hogy a régi hdd-met használhassam benne újrarakás nélkül?

Figyelt kérdés
Windows 7 van telepítve, egyelőre nem szeretném formázni a hdd-met, túl sok cuccom van rajta. MSI B360 Gaming Plus-ra cserélem, elég ha telepítem előre az új alaplap illesztőprogramjait?

2018. szept. 8. 15:04
 1/5 anonim válasza:
Ha nem particionáltál, akkor lemented az adataid, és sajnos újratelepítés a driverek miatt, de útólag is particionálhatsz, és átmented arra a particióra a fájlaid, és a C:-t formázod telepítéskor
2018. szept. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Meton ***** válasza:
50%
Szerintem bőven elég, ha rádugod az új alalapra a vinyót. Ha kell, teszel fel új driver programokat, de ennyi az egész. Ennyiből nem látom, miért kellene a rendszert újra rakni.
2018. szept. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Második hozzászólónak, olvastam neten, hogy sokaknak úgy alapból be se bootol a gép, azért kérdeztem

2018. szept. 8. 16:14
 4/5 Gábor_79 ***** válasza:
100%
Lenne némi esélyed, csak az új alaplap elvileg nem támogatja a windows 7-et. Ugyanezt én kipróbáltam és sikerült, de nekem a lapomhoz volt is hetes támogatás. Bár úgyis utólag kerülnének fel rá a driverek. 3. gen-ről váltottam 8. generációra win 7-tel. https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__..
2018. szept. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Meton ***** válasza:

Én szoktam cserélni a vinyót a gépben, de amikor egy másik vinyót teszek be, azon azonnal frissülnek a driverek.

Az persze lehet, hogy az oprendszer nem kompatibilis, bár ezt sem nagyon hiszem. Szerintem rakd össze a gépet és akkor kiderül. Frissíthetsz win10-re is, elvileg nincs oka, hogy formázd a vinyót. Az is lehet, hogy valamin megakad a boot-olás, de egyelőre nem tudjuk. Ha így lesz, akkor lesz értelme foglalkozni a kérdéssel.

2018. szept. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!