Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » HDD átment Windows partícióba...

HDD átment Windows partícióba és NTFS-ről RAW-ba váltott. Valami ötlet?

Figyelt kérdés

Kép erről a csodáról: [link]


A lemez 1 a ssd-m (amin van a rendszer) a lemez 0 pedig a HDD-m. A hiba azután lépett fel miután beleraktam a rendszerbe egy másik HDD-t amin rajta volt a Windows (régi rendszerből adatokat raktam át) azóta nem tudok hozzáféri a meghajtómhoz. Valahogy meg lehet oldani, hogy újra használható, független meghajtó legyen?



2018. szept. 16. 13:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez egy ilyen szokása a Windowsnak, valami hibát észlel és ezért pofátlanul belefirkál a partíció bootszektorába, törli a fájlrendszer azonosítására szolgáló információkat, így lesz belőle RAW, azaz nyers adat.

Másképp fogalmazva fájlrendszer nélküli adathalmaz.

Szerencse a dologban, hogy a rendszer nélküli adathalmaz ismét összerakható, az ismert adatmentő programok valamelyikével. De ahhoz kerítened kell egy másik, megfelelő méretű meghajtót, amire majd lemented az adatokat, utána ezt pedig formázod.

2018. szept. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nos... nem engedte valamiért ezért felmérgeltem magam átraktam egy másik sata portba és működik.... én nem értek semmit már
2018. szept. 16. 14:49
 3/3 anonim ***** válasza:
Néha előfordul, hogy csinál ilyet a windows. Nálam az szokott beválni, hogy kihúzom, visszadugom (nálam usb-ről megy külső vinyó, annál szokta), egyszercsak megjavul (néha kell gép újraindítás is). Persze van a nehezebb eset, amikor ez nem válik be, akkor jön az adatmentés, formázás. Ha az sem jön be, akkor vagy fizetsz, hogy lementsék az adatokat vagy hagyod az egészet a..
2018. szept. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!