Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ryzen 5 2400G processzor...

Ryzen 5 2400G processzor mellé ECC memória is tehető, amelyet alaplap támogat? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Régen rendszeresen jártam úgy, hogy fontos adatok átmásolása után a HASH értékek rendre nem egyeztek meg.

Memtest semmit nem mutatott ki, de szeretném elkerülni az ilyen memóriahibából adódó adatsérülést. Ha 2400 MHz felett működne és ECC lenne, lassú lenne?



2018. okt. 3. 19:08
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen tehető, a ryzenek támogatják az ecc és noneccc modulokat is egyaránt.
2018. okt. 4. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 x0 ***** válasza:

Nekem pont ilyenem volt, épp azért vittem vissza a bolt a processzort, mert nem volt ECC! Működik a számítógép, de se hibafelismerés, se hibajavítás! Beépített grafikus processzor nélkülit kell használni, és Asus vagy Asrock alaplapot, mert az alaplapnak is támogatnia kell! Windows parancssorba:


wmic memphysical get memoryerrorcorrection

3: nincs: ez volt

5: 1 bit hiba javítása

6: több bites hiba javítása: ez van most: Ryzen 3 3100 + Asus Prime B450M-A.

2020. szept. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!