Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Fajlagosan melyik a legolcsóbb...

Fajlagosan melyik a legolcsóbb adattárolási mód ha közepes biztonság kell? Konkrét linkeket kérnék konkrét ajánlatokról, amíg nem lesz olyan aminél olcsóbbat már senki se tud írni.

Figyelt kérdés
Közepes biztonság alatt azt értem, hogy új garanciális eszköz, tehát nem valami bizonytalan múltú használt, de nem kell raidnak lennie vagy valami csúcs szuper eszköznek, elég ha annyira biztonságos hogy a gyártó garanciát vállal a működésére.
2018. nov. 1. 14:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Kérdés, mekkora adatmennyiségről van szó.
2018. nov. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mire gondolsz? Ha nem akarsz raid (redundánsan) adatokat tárolni, akkor máris 0 biztonságról beszélünk!

Ami elromolhat az el is fog romlani!

Én mint informatikus az alábbiakat vallom: az újra beszerezhető tartalmakat simán HDD-re (filmek, zenék stb). Kinek mennyi az igénye... 1-2TB... de ez lehet simán 10+TB is.

A fontos adatokat igenis tessék rendundánsan tárolni! Raid1 legalább, megint csak az adatok mennyiségétől függően kell választani HDD-t!

Amennyiben nem ért valaki hozzá, legalább 2 helyen tárolja már az ilyen adatokat, teszem azt egy laptopon és 1 PC-n. Szerintem az ma már alap egy családban, hogy van 2 gép. A pendrive felejtő, az agyam el szoktam dobni amikor valaki fontos adatokat tárol pendrivon... Akkor már legyen egy külső vinyó!

Nálam/nálunk a összes fontos családi dolog olyan 30 pár GB, be van csattintva 2db 2TB-os HDD RAID1-be és csókolom, kb sose fog megtelni.

2018. nov. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
az érdekelne hogy fajlagosan melyik adattároló a legolcsóbb, a biztonságra pedig ezt értettem, hogy 1000 Ft-os használt winyó nem játszik a kérdésben.
2018. nov. 1. 22:01
 4/5 anonim ***** válasza:

Természetesen még mindig a HDD.


A legmegbízhatóbbak mostanság:

WD Red sorozat

Toshiba N300 sorozat

HGST Ultrastar sorozat

Seagate IronWolf sorozat

2018. nov. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Fajlagosan a 2 vagy 4 TB-os HDD a legolcsóbb. Nálam RAID-be van kettő és külsőn tárolom még. Ennél több nem kell...
2018. nov. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!