Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem úgy futnak a játékok...

Nem úgy futnak a játékok ahogy kellene, stuttering,100%-on pörög a processzor. Segítség?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Körülbelül előző nyár előtt kezdődtek a problémáim.

Nem olyan nagy gépigényű játék pl a fortnite 100%-ig kihasználja a procimat.Vsync megoldja,de nem lesznek egyenlőek a használatok.Minden egyes játéknál ez a bajom.

A fokok rendesek.Nincs vírusom.Gépemet már újra raktam.Biost reseteltem.

Gépem:

i5-7400 3.00 GHZ

16 GB Ram

GTX 1060 Mini ITX OC 6 gb

Asus prime b250 plus alaplap

Játékok:Escape from tarkov,Rainbow Six siege,fortnite

2 monitorom van.A gép egy éves.



#játék #processzor #lag #Nagy processzor használat
2018. nov. 2. 14:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A 100% kihasználtásggal semmi baj, ez egy alacsony órajelű 4 magos proci, már rég itt lett volna az ideje hogy tudják mire használni a játékok.

Így hirtelen azt mondanám, hogy mindent megcsináltál amit lehetett, szintetikus teszteket néztél, hogy minden komponens úgy teljesít-e ahogy másoknál? Esetleg lehet még gond a táppal, pontosan milyet használsz? Memória a megadott órajelen fut? (gyakori félreértés oka úgyhogy megemlítem, a dobozon feltűntetett sebesség fele a valós(ddr - double data rate), de ha mondjuk 3000 helyett 2133 at ír akkor xmp t bekapcsolva megoldódhat a gondod).

2018. nov. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Angol oldalakon is kértem segítséget,volt valami memória órajel állítgatós de nem segített.Persze teszteket néztem.

Táppal szerintem nincs baj... valami Chieftec 600 wattos.

2018. nov. 2. 16:10
 3/12 coopper ***** válasza:

Szia.


Operációs rendszer ?


Ha windows, akkor mi a helyet a windows updatével ? Az szokott ilyen jelegű gondot okozni, pláne újrarakás után.


Nézd meg ezt : https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__..


Sok sikert. Üdv.

2018. nov. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Szia cooper emlékszem régen is te segítettél amikor nem volt netem a laptopomon :D
2018. nov. 2. 18:21
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem a letöltéssel van a bajom.
2018. nov. 2. 18:22
 6/12 coopper ***** válasza:

Szia.


A windows update nem csak a letöltésről szól.


Hanem a frissitésekről, és inkább a frissitések kereséséről, ami viszont erőforrás igényes is lehet, használja a net-et, a merevlemezt (sokaknak 100 %-os merevlemez használatként jelenik meg) és használja a processzort is (szintén sokaknak, 100 %-os processzorhasználatként jelenik meg).


Én a helyedben, csak kipróbálás képen, megnézném mi van akkor ha nincs windows update.


Üdv.

2018. nov. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Most kapcsoltam ki. semmi változás
2018. nov. 2. 21:05
 8/12 A kérdező kommentje:
Csináltam hardver tesztet(perfmon)és mindenre,memóriára,cpura,videókártyára stb azt írta ki hogy a minősítése alacsony.
2018. nov. 2. 21:15
 9/12 anonim ***** válasza:
Igaz, 100% merevlemez kihasználtság brutálisan belassít mindent, az is lehetséges probléma. Pontos táp típust írj, 600 as chieftec nem mond semmit - és ilyen problémát okozhat elégtelen tápellátás, és a táp nem feltétlen egy nagy pukkanással adja meg magát, lehet fokozatos is. [link] mit mond?
2018. nov. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

[link]

tápot mindjárt írom.

2018. nov. 3. 10:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!