Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Külső merevlemez tv-re csatlak...

Külső merevlemez tv-re csatlakoztatva gyakran megszakad?

Figyelt kérdés
Volt egy laptop merevlemezem amihez vettem egy külső 3.1 merevlemez házat. Egy ideig nem volt vele gond, viszont mostanság tv-re csatlakoztatva gyakran megszakad filmnézés közben, vagy magától bekapcsol. A tv-n csak 1db usb 2.0 csatlakozó van, és nagy valószínűséggel nem tudja elég árammal ellátni a 3.1 külső merevlemezt. Arra gondoltam, hogy veszek egy 2.0 usb hub-ot, amit a tv-be dugok, és abba dugnám a külső merevlemezt. Természetesen aktív hubot akarok venni, hogy arról kapja az áramot, ne a tv-ről. Működhet ez?

2018. nov. 5. 11:16
 1/4 A kérdező kommentje:

[link]


Erre gondoltam, viszont ha mégse működne a tv-vel csak felesleges pénzkidobás lenne. Valamint azt se szeretném ha valami baja történne a tv-nek.

Tv típusa: [link]

2018. nov. 5. 11:18
 2/4 anonim ***** válasza:
Vagy vegyél olyat aminek van 230V-os tápja, és az USB-n az adat megy a TV-be, vagy esetleg próbáld meg nem tudom van-e routered, amin van esetleg USB port és akkor a hálózaton osztod meg DLNA-n keresztül, ha tudja.
2018. nov. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nincs routerem, így az kilőve. Gondolod, hogy egy 230V-os hub működne tv-re kötve?


[link]


Például ő

2018. nov. 5. 12:02
 4/4 hypno ***** válasza:

#2

Ha valóban az elégtelen tápellátás okozza van a problémát, akkor a másodikként linkelt hub megoldja.


Bár ha kevés neki az az 500 mA amit az USB 2.0 csatlakozóból kaphat, akkor el sem kellene indulnia.

2018. nov. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!