Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Haldoklik a CPU-m, vagy mi...

Haldoklik a CPU-m, vagy mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Adott egy régi laptop, AMD Athlon XP-m 1800+ procival.

Van kb 17 éves a laptop, szóval nem csodálkozok semmin.


Szóval egyik nap azt vettem észre hogy nagyon pörög a hűtőventi, ezt ugye akkor szokta ha magas a cpu használat és emiatt több hőt termel. Viszont alig 1 és 4% közt volt a CPU használat. Ennek ellenére is nagyon forró levegőt nyomott ki magából (75°C-t mutatott minden "hőmérő" program, átlag 43°C szokott lenni).

Toltam egy reboot-ot, hátha megoldja. Utána is ezt csinálta és semmi különösebb progi nem futott a háttérben.


Kikapcsoltam, vártam vele egy napot, bekapcsoltam és 54°C volt a "hideg indítás" utáni hőmérséklet (32°C helyett), pedig szintén nem ment semmi a háttérben. Úgy hagytam és közben szépen lassan 1-esével ment felfele 70-80-ig, max 0 és 5% közti CPU használat mellett.

Szétszedtem, kitakarítottam és újra is pasztáztam, de eredménytelenül. Már windows reinstall is volt (Win XP), semmi változás. És még a drivereket sem tettem fel.


Lehet hogy haldoklik a proci, vagy inkább az alaplappal lehet valami?

Cserélni csak a procit tudnám, mert 17 éves laptop, működő alaplapot tuti nem találnék már hozzá.


A "dobd ki az egészet" típusú válaszoktól kíméljetek légyszi..



2018. nov. 26. 20:39
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Fura lenne, sose láttam még procit bedögleni.
2018. nov. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Elképzelhető. Nekem egy i5 2500k-m produkált ilyesmit, sajnos úgy néz ki hiába hűtő csere meg minden. Van, amikor megtörténik, ami ritkán szokott, de a processzor sem örök életű. BTW, próbáld meg esetleg azt, hogy nézel rá egy cpu fan-t, hátha csak azzal lesz a gond. Illetve nem tudom milyen "hőmérőt" használsz, de próbáld ki a HWMonitort, (Speccy-t használtam előtte de az...na vannak ellenvetéseim :D), esetleg az Aida64-et.
2018. nov. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nekem már ez is csoda hogy egy 17 éves laptop eddig működött, és ennyi idő alatt is csak egy vinyó volt benne cserélve :D

CoreTemp-et használok, de próbáltam SpeedFan-t is, ugyan azokat írják ezért gondolom a többi program sem mutatna mást, HWMonitort most néztem, ugyan azt írja mint a többi.

Mellesleg 1999-es proci, nem lepődnék meg ha ennyi idő után bedöglene. Jah, és egy hónapja szereztem hozzá másik CPU fan-t mert az előző már nagyon zörgött, hangos volt hiába szedtem szét meg wd40-eztem be. Örültem hogy találtam az egész Interneten egy darabot ehhez a laptophoz, le is csaptam rá. Igaz, használt gépből, de azóta nem volt probléma a hűtésével.

2018. nov. 26. 21:24
 4/8 anonim ***** válasza:
nekem inkább az alaplap a gyanús. de erre már költeni szerintem felesleges
2018. nov. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Lehetm csak ki kéne pucolni és újrapasztázni
2018. nov. 27. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Leírtam hogy "Szétszedtem, kitakarítottam és újra is pasztáztam", viszont sajna nem segített, de azért köszi a válaszokat.

Ha lenne kéznél egy Socket 462-es CPU-m ami jó is az alaplaphoz, akkor könnyebben megoldanám, de ezek a procik is olyan 10k körül vannak, és nem tudni hogy tényleg az-e a baj. Tudom, nem érné már meg költeni erre a gépre. Ez így van, csak ilyen egyszerűbb word, powerpoint feladatokhoz, tanuláshoz, olykor netezéshez még teljes mértékben elég volt, addig sem kellett az asztalnál ülnöm.

2018. nov. 27. 17:09
 7/8 anonim ***** válasza:
Hmm, lehet., hogy pont van egy S642-es procim, laptopból az is, később megnézem, hogy megvan-e még
2018. nov. 28. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

jááá a régiféle rezsó ámd, használd rezsónak vagy radiátornak másra már nagyon nem jó


am driver + egy normális hűtés de ez az a kategória hogy nem érdemes költeni rá

2018. dec. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!