Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hány HDD-re mentsem a sok...

Hány HDD-re mentsem a sok kedvenc filmjeimet?

Figyelt kérdés

Van 2 db 1 TB külső HDD-m és 1 db 750 GB külső HDD-m. 2 db 1TB HDD-n vanak a filmek, de az egyikről le akarom törölni mert azok meg vannak még a belső 1TB HDD-n is a gépben. Így 3 db HDD-n tárolom úgyan azokat a filmeket.

Az egyik külső 1TB HDD-mnek az élettartama 600 valahány nap van már csak vissza, de azt is csak biztonsági mentésnek használom, mert a gépben belsőn is meg vannak. 750 GB HDD-m meg teljesen űres.

Most az úgy jó ami 600 valahány napos az élettarmama külsőnek azon meg hagynám a filmeket és a belsőn is, és másik külsőről meg letörölném?


Ha mindennap használnám azt a külsőt már rég tönkre ment volna, már 3 éve jól működik, nem is sokat használom.


Azzal ne gyertek ne tároljam őket, mert én szeretem őket tárolni, mert sok van és mindegyik címűkre nem emlékeznék.


Esetleg még a Google Fótokba is fel színkronizálhatnám, mert már 25 GB film fent van ingyen.


Mit tanácsoltok az egyikről töröljem le, vagy inkább tároljam 3 db HDD-n?


De szerintem 2 hely is elég, én mindig meg nézem a kondicíot stb.



2018. dec. 1. 13:40
1 2
 1/18 szántóvető ***** válasza:
az ember sosem mehet biztosra tehát vegyél még kettőt,és 5-ön tárold őket.
2018. dec. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
De akkor mind az 5-ön csak 185 GB szabad tárhely lesz.
2018. dec. 1. 14:05
 3/18 szántóvető ***** válasza:
akkor vegyél vegyél 2 vagy 3 terrásat.
2018. dec. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Dongaben ***** válasza:
Felesleges több HDD-n tárolni ugyanazt a filmet. Elég 1-HDD-n. A "ritkaságokat" tárold több helyen, akár DVD lemezen is. Azt a HDD-t, aminek "600 nap az élettartama", azt már nem használnám ilyen célra.HDD-nél ez másképp értendő. Ha egyszer elindul a "romlás", az nem fog megállni a mágneses tárolás miatt.
2018. dec. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Googlera pakolni különösen zseniális ötlet...
2018. dec. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Belső merevlemezeimnek biztonságossak?


Sok kék halálom volt a win10 frissítés után, meg átt írta filmek mappát valahogy így nyáron pl: fi225845. Értesítést is kaptam a HDD-ről frissítés után, ez már a 3-dik alkalaom piros x-et.

Az otta ez lett:

[link]

[link]


Ez már régótta csökken:

[link]

[link]


A WD-ről írt is hibát a hard disc napló, de újba rakás után eltünt.


Már bele fáradtam nem bírnak ki 8-10 évet hiba nélkül, a Toshibát meg értem mert sok áramszünet miatt történhetett, de már van szünetmentes tápom, de a WD-+t nem értem vígyáztam rá.

Régi gépemben is 2 db WD tönkre ment, de az lehet azért mert meleg volt 48 fók HDD.

DVD lemezel csak 1x volt bajom hogy eltünt róla a film, CD lemezrős sose volt gondom, SD kártával se volt még gondom, 8-10 éves lehet az egyik.


Mit csináljak?

Nagyon ideges vagyok, csak a pénzt szorom ki az ablakon.

2018. dec. 1. 14:40
 7/18 A kérdező kommentje:
# 5 Sokáig fent lesznek?
2018. dec. 1. 14:41
 8/18 A kérdező kommentje:
Szerencse WD-nek újra 100% lett a teljesítménye.
2018. dec. 1. 14:43
 9/18 A kérdező kommentje:
Ez a kettő HDD belső.
2018. dec. 1. 14:47
 10/18 A kérdező kommentje:
Pendrive-el még nincs tapasztalatom, csak 2 éve használok kettőt.
2018. dec. 1. 14:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!