Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Teljesen új I5 8600K processzo...

Teljesen új I5 8600K processzor túlmelegedik pár másodperc alatt,90-100 fokig, mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Most lett megépítve a gépem, egy i5 8600k, rajta egy Shadow Rock 2 hűtő. Alaplap egy Gigabyte Z370 Aorus Gaming K3, még videókártyám egyenlőre nincs, ezért az integráltat használom ami egy Intel UHD 630.

Megpróbáltam egy stresszteszt alá vetni, hogy hogy funkcionál..az eredményen meglepődtem, mert 90-100 fokig megy fel, és nem is lassan..amikor csak netezek 30 fok körül van a processzor hőmérséklet, de mihely elindítom a stressztesztet, egy az egyben 60 fokon van, és onnan 5, vagy 10-15-el szökik egyre fentebb..majd megáll a maxnál 100, jobb esetben néha megáll 95-nél..30-ról 100-ig kb 4-5 másodperc.

Nem én raktam össze a gépet, hanem egy ismerős..nem vagyok túl jártas a gép összeszerelésbe ezért rá bíztam, de lehet hogy rossz féle, vagy régi pasztát használt? Az is lehet hogy a hűtőt nem jól rakta fel?

Levettem az oldalát miközben 100 fokon volt, elvileg a programok szerint ( több programmal is néztem a hőmérsékletet, mert azt hittem először hogy rosszul mér ) és oda raktam a hűtőbordához a kezem, de nem éreztem meleget, abszolút nem..sőt egy kicsit hideg is volt a borda.. Mi a probléma vajon? esetleg valaki tudja?



2019. jan. 3. 21:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű nem jól fekszik fel a hűtő.
2019. jan. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs rendesen a helyén a hűtő
2019. jan. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha hideg a borda akkor szerintem egyáltalán nincs rajta paszta.
2019. jan. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Szerintem van rajta paszta, lehet az is hogy vagy túl sokat vagy túl keveset rak fel s ezért van ez a probléma?
2019. jan. 3. 22:03
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
#4 Igen, de ez általában a 'túl sok' verzió szokott lenni. Ha vastagon van rajta, akkor szigetelő közegként működik, és rosszabb mintha egyáltalán nem lenne paszta.
2019. jan. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A 8. genes Inteleknél tök normális az, hogy 1 másodperc alatt 10-20 fokot ugrik a hőmérséklet.

Először pasztázd újra, ha nem jó, akkor delid.

2019. jan. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 63tqh ***** válasza:
100%
delid, persze... Te komolyan ezt ajánlod egy új CPU-hoz, hogy ugrás neki, hátha már gariztatni se tudja?
2019. jan. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem normális pasztából túl sokat nem lehet tenni (márpedig amit mellékel a Be Quiet! az biztos jóféle), olyan könnyen kinyomja a hűtő.

Lehet valamelyik fül nem ült fel rendesen. Jól áll a hűtő?


Haverod javasolta a konfigot?

Nagyon mellé lőttél ezzel a 8600K-val... Miért nem Z390 lap akkor már? Vagy 9600k? Asrock Pro4 ugyanennyiért van. Memória milyen? Gondolom nem 3000 körüli.


Átvételtől van 14 napod elállni a vásárlástól egyébként.


[link]


Ryzen-t tuningolhatod szintén. sokkal olcsóbb és kiszolgál bármilyen VGA-t.

2019. jan. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Ram LPX Venegance 2x 8gb 3000Mhz.


Sajnos amit ajánlottak, úgy vettem..körülnéztem és nem volt panasz rá igazából, az a 14 nap lejárt sajnos, rendeltem MX-4 hűtőpasztát, újrapasztáztatom és újra rakják a hűtőt, ezúttal szervízben.

Ha így sem javul akkor vissza küldöm, mivel garanciás, és meg látjuk hogy meg tudják-e oldani, vagy küldenek egy olyat csak újat.

Ha nem váll be semmi ezek közül, és végső eset lenne, akkor megkérdem a szervízben végeznek-e Delidelést..

2019. jan. 3. 23:07
 10/12 63tqh ***** válasza:

Annyival azért nem jobb a ryzen 2600. Sőt, játékban vagy ugyanolyan vagy inkább leveri a 8600k.

Olcsóbbnak viszont jóval olcsóbb.

2019. jan. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!