Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 3TB merevlemez particionálása...

Puritan kérdése:

3TB merevlemez particionálása egy vagy több darabba?

Figyelt kérdés

Adott egy elég öregecske asztali gép. Asus p5k alaplap Xeon 5450-el, 6gb ddr2-vel.

Win7 64bit fut rajta, egy tiszta új 120GB-os SSD-ről. Az SSD-n csak a rendszer van, és nem is lesz rajta más.

Ebbe a gépbe tennék egy új, 3, vagy 4TB-os HDD-t, tisztán adattárolásra, amin operációs rendszer nem lesz.


Kéredésem, hogy ezt a merevlemezt egybe érdemes hagyni, vagy több partícióra célszerű felosztani? Mekkorára, és miért?


Mellé még talán beleteszem az egyik régebbi HDD-t egy 500GB-os Samsungot, ami egy darabban van.



2019. jan. 10. 09:46
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Kicsit kezd javulni a véleményem a "Gyakorikérdésekről" :-)

(és az itt bóklászó emberkékről)

Alig egy óra alatt ennyi értelmes válaszra nem számítottam.

Úgy gondoltam, hogy itt csak az ezotéria, meg a fogyókúra megy...


Visszatérve a témához, arra gondoltam, hogy a gépem már nem egy mai gyerek, a win7 is vagy 10 éves. Ekkora méretű HDD-k pedig nem olyan régen vannak.

Arra gondoltam, hogy létezik-e esetleg valami hardveres, vagy szoftveres korlát, ami a HDD egy darabban kezelését megnehezíti, lassítja, stb... Mint a 32 bites rendszereknél a memória méret korlátja...

2019. jan. 10. 10:56
 12/23 lali51 ***** válasza:
Maradhat egyben csak arra ügyelj hogy a hdd gpt particiós séma szerint lehyen particionàlva,mert ha mbr szerint van a rendszer csak 2 Gb-ot lát csak.
2019. jan. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
... és akkor elérkeztünk korlátokhoz. Ahogy előttem is írták, mivel az oprendszered nem 32 bites, így az kilőve, marad a GPT-MBR páros. 3 TB-os vinyónál mindkettő lehet, 4 vagy felette kell a GPT partíciós séma a méret miatt. De amennyivel újabb és biztonságosabb a GPT, így azt ajánlanám mindenképp...
2019. jan. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Elírtam. A 3 TB, az 4 TB. Tehát addig kezeli az MBR a partíciókat, a fent említett 2TB-os korlát a rendszerpartícióra és az onnan való bootolásra vonatkozik...
2019. jan. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
A win7 kezeli a GPT partíciókat, szóval igazából semmi nem szól az MBR mellett.
2019. jan. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Így van.
2019. jan. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

"Because partition tables on master boot record (MBR) disks support only partition sizes up to 2 TB, multiple GUID Partition Table (GPT or "dynamic") volumes must be combined to create a single NTFS volume larger than 2 TB. "

[link]

"If you want to let Windows 10 support for hard disks that are larger than 2TB so as to use all disk space, you need to initialize one hard drive to GPT"

[link]

2019. jan. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
17: Látod még az angol wiki is 2TB-ot emleget, holott az MBR korlátja nem a 2TB, hanem a 32 biten tárolt szektorméret. Ha egy lemezfoglalási egységet 512kb-nak állítasz be akkor ez 2.2 TB lesz. De ha értelemszerűen nagyobbat állítasz be - 1024kb - akkor voálá, máris 4TB-ot fog címezni az MBR...
2019. jan. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Persze megoldható, csak erre oda kell majd figyelni.
2019. jan. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Lehet több particio de mire hasznalnad ?
2019. jan. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!