Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Bios hiba? Windows nem indul el

Bios hiba? Windows nem indul el

Figyelt kérdés

Anyukam talalt egy oregebb acer laptop-ot. Sajnos volt rajta jelszo es mart nem emlekezett rá ezért megkért telepitsem újra a gépet. Sem USB sem cd vel nem engedte. Mindig a rajta lévő windoes 8 indult el. Hiaba alitom be a biosban másra. Gondoltam berakom a laptop 320gb os hdd jet a gepembe es formátozom majd telepítek rá windowst. Sajnos miután csatlakoztattam a géprmhez a windows 8 indult el alapbol nem az en ssd men lévő win10. Biosban beálítva van hogy a samsung evo 860 500gb az első helyen van bootolásra a dvd meghalytó a második. Mas nincs. Es az irta nem talalhatoak a windoes fájlok (par perce meg hepeztem vele) kiszedtem az ssd met amin a windoes van. Azota azt irta nincs bootmgr. Ha vissza teszem a windoes osnssd-t ott meg azt irja mindig hogy a windows fajlok nem talalhatoak. Ha beteszem a win8 as laptopos hdd-t elondul bar soha nem tolt be. Hiaba reseteltem a biost. Kivettem az elemet vartam. Utana ki isbjött hogy a bios resetelve volt akarom e az alapertelmezett bealitasokat. Mondom igen. Es akkor sem indul el. P0 az ssd amin a windows van p1 egy masik ssd. A masik 2 meg egy hdd meg a cdrom. A hdd helyere nyomtam be a laptop hdd-t vagyis a p2 be. Segitsetek mi lehet a baj?

Ui. Mart nem lehet a biost megnyitni. Automatikusan bedobta a nincs mit elinditani kepet... Del gomb lenne a bios de csak ujra indul mikorbmegnyomom a Qflash bekapcsol az end gombal f12 sem megy ami a boot setup es az F2 sem ami a bios ugyszinten. Alaplap: gigabyte h81-D3 ver.2 UIEFI bios. Masik dolog meg ha mindent lecsatlakoztatok beenged a biosba azzal hogy nincs semmi device csatlakoztatva csak az eger es a keyboard. Az egeret tudom hasznalni de a billen. Nem. Hiaba nyomok barmit biosban mintha nem reagalna. Ilyenkor mikor minden levan csatlakoztatva es meg nem jon be a bios a billentyűzet műkodik pl. End gom a q-flash de utana nem.


Koszi


2019. jan. 19. 12:08
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerezz egy win10 telepítőt pendrive-ra, a hátsó (alaplapi) kimenetre dugd rá, azzal indítsd el és csinálj egy helyreállítást/javítást.
2019. jan. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!