Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 3 db Merevlemez hamarosan...

3 db Merevlemez hamarosan tönkre fog menni?

Figyelt kérdés

Belső merevlemezeimnek biztonságossak?


Sok kék halálom volt a win10 frissítés után, meg átt írta filmek mappát valahogy így nyáron pl: fi225845. Értesítést is kaptam a HDD-ről frissítés után, ez már a 3-dik alkalaom piros x-et.


Ez a kettő HDD belső.

Az otta ez lett:

[link]

[link]


Ez már régótta csökken:

[link]

[link]


A WD-ről írt is hibát a hard disc napló, de újba rakás után eltünt.

Szerencse WD-nek újra 100% lett a teljesítménye.


1 db külső:

[link]

[link]


A belső Toshiba HDD sokszor volt áramszünet, és vedtem ikább szünetmentes tápot a csökkenés miatt is.


A külső Toshiba HDD a régi gépem volt még, akkor arra töltöttem le torrentről filmeket, meg 48 fokos volt a HDD a régi gépnél.


Nem szeretnék 8 évig minimum venni új HDD-ket.



2018. dec. 1. 17:04
1 2
 1/20 Gábor_79 ***** válasza:

Nem fognak. Legalább is nem egyszerre és legfeljebb az az egy. Inkább egy megbízható, profi tápegységet kellett volna venned a szünetmentes helyett, mert a rosszul működő tápegységek a legveszélyesebbek a merevlemezekre fizikai behatás mellett.

(Sajnos nem találtam meg a legjobb választ, de a szakember mondja. Én nem tudom korrektul megfogalmazni [link] )

2018. dec. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
TÁP: FSP 400W HEXA
2018. dec. 1. 17:43
 3/20 A kérdező kommentje:
Melyik egyre gondolsz?
2018. dec. 1. 17:44
 4/20 Gábor_79 ***** válasza:
Amelyiken áthelyezett szektorok voltak. Külső Toshiba? Az adatátviteli hibák csak naplózva vannak, de közvetlen veszélyt nem jelent így utólag. Rossz csatlakoztatás okozhatta (kimozdult a kábel). Egyébként az "adat" mező oszlopára jobb egérgomb klikk és lehetőség van decimális értékek mutatására a HD sentinelben.
2018. dec. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Ha külsőre gondolsz 4-5 éve így működik.


Kettő belső meg csak az újabb gépembe vedtem.

WD csak 2 éves, a Toshiba belső 4 éves, a gépel egyűtt vedtem.

HKC táppal, 2 évig azzal használtam. Aztán vedtem az FSP-t, és még uttána vedtem WD-t.

2018. dec. 1. 17:50
 6/20 A kérdező kommentje:
Erre a kérdésembe is tudnál segítenni? https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__..
2018. dec. 1. 17:54
 7/20 Gábor_79 ***** válasza:

Attól független tudvalevő, hogy az asztali merevlemezeket nem 10+ éves működésre ígérték. Működik attól vagy működhet tovább csak számolni kell azzal, hogy nem örök életűek.

Így nem fogja senki megmondani, hogy meddig működnek. A jelenlegi statisztikák szerint, ami látszik, az alapján még jók.

2018. dec. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Gábor_79 ***** válasza:
Mondjuk így: [link]
2018. dec. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

És a külső kb hány évig jó még?


Volt már vele gond hogy eltüntek róla lefagyott töle a gép, de tanácsolták gyakorin egy teljes nagy formázást és az meg javította, pedig 52% volt a kondícioja, de az után 91% lett.

2018. dec. 1. 18:07
 10/20 Gábor_79 ***** válasza:
Amíg le nem ejted vagy meg nem ütöd jobban. Meg nem tudom mondani.
2018. dec. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!