Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen gépet vegyek a nagymamá...

Milyen gépet vegyek a nagymamáméknak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Netet, office-t, kepnezegetest, alap programokat használnak. A lényeg a gyorsaság, és hogy ne avuljon el azért olyan gyorsan, olyan értelembe, hogy megint belassul, használhatatlan lesz erre.


Ezeket találtam egyelőre jobbnak:

[link]

[link]

[link]

[link]


Kérdés, mibe érdemes fektetniük, érdemesebb újabb generációs intel processzorokkal felszerelt gépeket venniük, ha tényleg csak ez az alap szükséglet van, és a gyorsaság számít? Ha most vesznek egy valamelyik gépet SSD-vel, az mennyire lesz még gyors 10 év múlva is, vagy később? A mostani gépük sokáig volt, de nagyon belassult, bár egy win újrarakás és kis takarítás biztos sokat segítene, de az én régebbi gépem is nagyon belassult, bár ott is a hdd sz*rt be + mindig újabb windowsra váltottam. Láttam ilyen mini pc-ket azokat érdemes venni? Ha SSD és HDD van együtt, és a windows az ssd-ről megy, akkor ugyanolyan gyors a gép, mintha csak ssd lenne, vagy mennyivel lassabb? Köszi a válaszokat!



2019. febr. 17. 13:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Én a linkeltek közül egyiket sem ajánlanám. vagy gyenge, vagy túlárazott gépek, és az eladóknak sincs sok pozitívja, a jófogás meg teljesen lutri ilyen szempontból.


Valami ehhez hasonló gép kellene, csak példaképp:

[link]


Valami brand PC kéne (ezekben gyárilag megbízható táp van, plusz olcsóbbak is mint egyénileg épített társaik), egy 2. vagy 3. generációs i5-tel, legalább 4 GB memóriával.


És még SSD pluszban: [link]


Nem befolyásolja a teljesítményt, ha HDD is van még pluszban, mert nem azon van a rendszer.

2019. febr. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Még ezt találtam hirtelen ami jobb, ez a két árkategória közt van épp.


[link]

2019. febr. 17. 13:25
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Ez a gép tényleg jónak tűnik, csak veszprémi én meg budapesti vagyok, így nem tudom hogy lenne érdemes megoldani, vagy érdemes-e így még? De pld. egy i5-ös proci tényleg csak akkor kell, ha befolyásolja, hogy tovább gyors lesz és használatra alkalmas, de csupán ezekre használják, amit írtam, szóval erre egy sokkal régebbi is megfelelne.
2019. febr. 17. 13:29
 4/15 A kérdező kommentje:
Az egyik 59-esnél eléggé csábított a 2x8 gb ddr3 ram, bár lassan azok is kifutnak.
2019. febr. 17. 13:31
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

A legfontosabb jofogásról csakis személyes átvételt használd mert könnyen kaphatsz egy bélelt dobozt és érték miatt rendőreség sem fog tudni semmit(nem is akar) tenni.

Én innen néznék egy brand gépet: [link]

2019. febr. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Ez jobb szerinted?


[link]

2019. febr. 17. 13:37
 7/15 A kérdező kommentje:

Dell optiplex az milyen? hardverapro.hu/apro/dell_optiplex_3020_intel_i3-4150_cpu_3_5ghz_4gb_dd_6/hsz_1-50.html


De szeretném SSD-vel együtt, kb. 60 ezernél többet szerintem semmiképp se érdemes költeni rá, tényleg az ő igényüknek még a mostani, 15 éve is gyenge gépük is elég lenne, jelenleg xp-vel, csak lassú.

2019. febr. 17. 13:52
 8/15 anonim ***** válasza:
Az a HP tökéletes, amit utolsó előttinek küldtél.
2019. febr. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

[link]


Ez még talán jobb, igaz? A másikat félek bekockázatni, egy értékelése sincs :).

2019. febr. 17. 17:00
 10/15 anonim ***** válasza:
Ez jobb, igen.
2019. febr. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!