Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen gépet vegyek a nagymamá...

Milyen gépet vegyek a nagymamáméknak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Netet, office-t, kepnezegetest, alap programokat használnak. A lényeg a gyorsaság, és hogy ne avuljon el azért olyan gyorsan, olyan értelembe, hogy megint belassul, használhatatlan lesz erre.


Ezeket találtam egyelőre jobbnak:

[link]

[link]

[link]

[link]


Kérdés, mibe érdemes fektetniük, érdemesebb újabb generációs intel processzorokkal felszerelt gépeket venniük, ha tényleg csak ez az alap szükséglet van, és a gyorsaság számít? Ha most vesznek egy valamelyik gépet SSD-vel, az mennyire lesz még gyors 10 év múlva is, vagy később? A mostani gépük sokáig volt, de nagyon belassult, bár egy win újrarakás és kis takarítás biztos sokat segítene, de az én régebbi gépem is nagyon belassult, bár ott is a hdd sz*rt be + mindig újabb windowsra váltottam. Láttam ilyen mini pc-ket azokat érdemes venni? Ha SSD és HDD van együtt, és a windows az ssd-ről megy, akkor ugyanolyan gyors a gép, mintha csak ssd lenne, vagy mennyivel lassabb? Köszi a válaszokat!



2019. febr. 17. 13:09
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

De azon gondolkozok, hogy mivel így mi dobjuk össze névnapra, és most sokat nem akarunk költeni, egy olcsóbb azért jobb lenne, meg ha nem kellene vele még ssd-t cserélgetni, pld. erre az utoljára linkeltre is ránéztem, hogy az alaplap mit támogat, és hirtelen nem találtam semmit, nem akarom ebbe is beleásni magam, vagy lutrira venni valamit. Ez vagy ez biztos nem érdemes?


[link]


[link]


Ha egy ilyet veszünk, az biztos az ő mértékükkel gyors, talán megbízható is, brand gépek, akkor mi lehet a baj, ami miatt többet kell költeni?

2019. febr. 17. 18:05
 12/15 anonim ***** válasza:
Ha egyszerűbbé szeretnéd tenni az életüket én még ránéznék az Intel NUC-okra is. Vagy valami ilyen minipécére, ami felfér a monitor hátára. Nem lesz gond, hogy kihúzódik valami kábel és ezért nem működik. Szerintem árban nem vészesek a tudásukhoz képest és arra amire nekik kell időtállóak lesznek.
2019. febr. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Még annyi érdekelne, hogy szerintetek ez a gép mennyire éri meg? Jobb, mint az előzőek?
2019. febr. 20. 04:40
 14/15 A kérdező kommentje:

Link lemaradt :P


[link]

2019. febr. 20. 04:41
 15/15 anonim ***** válasza:
Szerintem ez az utolsó kicsit túlárazott. Olcsóbban is lehet kapni jobbat.
2019. febr. 20. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!