Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Túl magas processzor hőfok?

Túl magas processzor hőfok?

Figyelt kérdés

Kb. két éve raktam össze a jelenlegi gépemet, egy i7-2600k proci + COOLER MASTER HYPER 212 EVO hűtő ami most releváns. Akkor 4.5GHz-re állítottam be a frekvenciát, amivel kb. 82 fokig melegedett fel maximum a processzor. Most azt vettem észre, hogy teljes terhelésen felmegy kb. 95°C-ig is a hőmérséklete. Újrapasztáztam, hátha az a gond, de még így is 92-93°C körül van.

Miért emelkedett meg a hőmérséklete? Nem poros a hűtő, a ventilátor is jól működik (kipróbáltam 2 ventivel is, úgy se lett jobb). A hűtő teteje egyáltalán nem is meleg, az alján a rézcsövek is csak jó langyosak mikor 90°C körül van a proci. Tehát szerintem a hűtőig már nem is jut el a hő. MX-4 pasztát raktam közé, ilyen is volt előtte is, azzal nem lehet nagy gond. Akkor a procihűtő nem tudja "felszedni" a hőt, vagy a processzorból nem jut ki? Az abban lévő paszta is elöregszik? Érdemes lenne delide-eltetni?



2019. márc. 10. 11:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, nem ártana neki egy delid.
2019. márc. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Forrasztott processzort delideltetni? Gratulálok kedves első.


Kérdező: Ha langyos csak a hűtő, akkor a hőátadással van baj. Jellemzően pasztára szokott utalni az ilyesmi, de az MX-4 miatt ezt kizárnám, ha jól helyezted fel (borsószemnyi a CPU közepére, amit szétnyom a hűtő, vagy óvatosan, minél kevesebb mozdulattal elkenni). Így lehet még sérült hővezető csőről szó. Ezt úgy ellenőrizheted, hogy elkezded melegíteni a hűtő azon részét, ahol érintkezik a processzorral, és ha az már forró, végigfogdosod a csöveket kissé távolabb a hőforrástól. Ha nem melegek, akkor sérültek a csövek, ami hűtőcserét jelent. Ha melegek, akkor még a hűtő előtt lesz probléma.


Plusz tipp: Addig míg ezt nem oldod meg, vedd vissza a processzor órajelét gyári értékekre, és vidd le a feszültségét annyira, amennyire lehet. Így használható marad a gép, még ha buksz is pár % teljesítményt.

2019. márc. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Elvileg forrasztott processzort is lehet, bár ott lehet nem így kellene hívni az eljárást: https://www.youtube.com/watch?v=JjhGvdhVj_A Mondjuk értelme nem tudom, hogy van-e neki. A kérdésben elírtam, itt belül nem paszta van, hanem az a forrasztó anyag. Az is el tud öregedni?


A procira kb. borsószemnyi pasztát nyomtam, utána ráraktam a hűtőt és meghúztam átlósan a csavarjait. Szóval elvileg jól van felrakva. Azt a hűtőmelegítős tesztet meg fogom próbálni. Mivel melegítsem? Öngyújtóval 1-2 centis láng-hűtő hézaggal jó lesz?

2019. márc. 10. 12:56
 4/5 MGéza ***** válasza:
Delid természetesen nem jöhet szóba, illetve van olyan profi aki megfelelő szerszámmal képes egy ilyen kupakot is sérülés nélkül megbontani. Fém-fém kötés igen ritkán megy tönkre, oxidáció a zár tér miatt szinte kizárható. Tényleg inkább egy kicsit vissza kéne venned az órajelből vagy a feszültségből. A hűtő teteje hűvös ezzel nincs semmi gond, normális esetben lent melegebbnek kell lennie, feljebb kissé hűvösebbnek, de rézcsövek hőmérséklete egyértelműen hőátadási gondnak tűnik, próbáld meg más módszerrel pasztázni, többféle kenés módszer létezik, a "X" alak elvileg hatékonyabb mint a nagy pötty. Hűtőt nézd át, lehet megsérült de nehezen hiszem. Persze az alaplap fáradása mint hiba is lehetséges. Mindenesetre teljes terhelés igen ritka, szimulálni ilyesmit nem sok értelme van.
2019. márc. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Már visszavettem az órajelből és a feszültségből is. De ez nem igazán megoldás hosszútávon. Amit írtam 92-93 fokos hőmérsékletet, azt az IntelBurnTest-el értem el, de játék közben is felment 88-90°C-ra.
2019. márc. 10. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!