Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Földeletlen konnektorba dugva...

Földeletlen konnektorba dugva ráz az asztali gép hátulja. Ez normális?

Figyelt kérdés
Tudom, dugjam földeltbe. Így is tettem és akkor minden ok. Nade csak nem kéne rázzon földeletlen dugaljban sem? Fáziscerka is világított. Táppal lehet a gond?
2019. márc. 17. 11:53
 1/5 anonim ***** válasza:
38%

Ez normális, földelés hiányakor te vezeted le a feszültséget, ez egy érintés védelmi eljárás, védőföldelés.

Erre azért van szükség mert mikor transzformálódik magasabb váltakozó feszültségről alacsonyabb egyenáramra, a nullán történő közvetlen elvezetés már nem opcionális, mert ha fordítva dugnád be a konnektorba kisütnéd a gépet. Így a földelés mint fix védő lehetőség ami szóba jöhet.

Ezért is fontos a földelt konnektor, hogy ne károsítsa a véletlen ponton történő kisülések, ami ha egy érzékenyebb ponton át történik, akkor annak meghibásodását is okozhatja.

2019. márc. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mennyire ráz? Így kisülsz mintha statikusan lenne töltve, vagy ténylegesen ráz. Ha utóbbi, akkor 100%, hogy a tápban van valami és minnél hamarabb cserélném, mert életveszélyes. Viszont ha statikus a töltés, akkor lehet, hogy egy ventillátor surlódik egy kábelhez (nálam is volt ilyen egyszer) és statikusan feltölti a házat, amit a földelt vezeték elvezetett.
2019. márc. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
47%
Ha nincs lehetőség földelt konnektorra, de van pl. radiátor (véletlen se gáz cső!), megoldható hogy arra kösd rá egy elosztó segítségével CSAK a földelést.
2019. márc. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi hogy írtok😀 Nyaralóban lakunk, van földelt konnektor is, és földeletlen is. Én voltam a hülye hogy földeletlenbe dugtam. Meg is csípett, de nem éreztem azt hogy úristen megb.. szott a 220. Viszont a fáziscerka tisztességgel vilagított a kezemben.
2019. márc. 17. 12:29
 5/5 Alex Fly ***** válasza:
100%
Normális. Földeletlen konnektorba dugva kb. a hálózati feszültség fele kerül a fémházra.
2019. márc. 19. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!