Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Meddig tudom húzni, a Ryzen 5...

A.Norbert kérdése:

Meddig tudom húzni, a Ryzen 5 2400G porcesszorom gyári hűtővel?

Figyelt kérdés
az alap órajele 3,6 Ghz és a fogyasztása 65 W, 4 mag 8 szál, ha ez segít valamit a válaszolásban.

2019. ápr. 19. 15:51
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja, és az AMD oldalán azt írják, hogy a Max órajel az 3,9 GHz, ez az az érték amire "önerőből" magától felhúzza magát, ha kell, vagy max eddig lehet OC-zni? Illetve az alap hűtőpaszta milyen minőségű, szükség esetén hogyan érdemes leszedni ezt a pasztát?
2019. ápr. 19. 15:54
 2/9 anonim ***** válasza:

Ennek a cikknek az elolvasása ajánlott:

[link]

3,9 GHZ a boost érték amit maximális terhelésen, leginkább Prime95-nél ér el.

4GHZ fölé nem lehet gyári hűtővel húzni, 1,38-1,4V körüli fesszel természetesen magasabb fordulatszámon de az sem biztos hogy az adott CPU bírja mivel sok függ attól hogy hogyan sikerült.

Szóval próbálgatni kell szép óvatosan, max terhelés alatt közben nézni a hőfokokat stb.

De ezek mellett az alaplap megfelelő és a táp is kellően stabil.

2019. ápr. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi a választ :D
2019. ápr. 19. 20:57
 4/9 anonim ***** válasza:

Van egy Rp művésznéven futó új srác a youtubon, aki számítógéphardverekről meg hasonlókról beszél. Ügyes gyerek és szereti a ryzeneket, gondolom pont az van neki. :)


[link]


Ez egy tutorialvideója a tuningról ryzennel, talán a segítségedre lehet vagy adhat kiinduló pontot. Nézz körül a videók közt, hátha találsz még köztük számodra hasznosat.

Egyelőre még nem egy többszázezres csatorna, szóval, ha megkeresed, szerintem válaszolni is lesz ideje. :)

2019. ápr. 20. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Tudod mi a vicces, ismerem (nem személyesen, csak a csatornáját nyilván). Igen, láttam a videót (a kérdés kiírása után)
2019. ápr. 20. 14:41
 6/9 anonim ***** válasza:
Milyen kicsi a yt :D
2019. ápr. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
akkor hárman vagyunk srácok:D
2019. ápr. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Jó kis proccod van, ilyet akarok én is. :-)

Úgy általában alapfeszültségen plusz 100mhz-et tudsz még ráhúzni garantáltan, e felett viszont új hűtő kell ami legalább három hőcsöves és kb 4.3Ghz felett pici feszt is kell majd emelni hogy betonstabil maradjon.

A gyári hűtőpasztázás mindig jobb mint amit otthon újbeggyel elmacatolsz és tuti nem gagyi, úgyhogy örülj hogy van és tedd fel vele.

A pasztát pedig a patikában kapható sebbenzinnel (250ft/1dl), vagy zippo öngyújtó benzinjével és egy vattapamaccsal tudod szépen letörölni. Ráadásul ezzel a módszerrel nem karcolod össze a CPU kupakját és a cucc semmit sem bánt a lapon.

2019. ápr. 22. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Oké köszi! Ami azt illeti még nem vettem meg, de folyamatban van
2019. ápr. 22. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!