Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miert nem engedi formázni a...

Miert nem engedi formázni a hdd-t?

Figyelt kérdés
Nagyon lassú már és töredezett a hdd, amin nem a rendszer van. Végső próbaként megpróbálnám formázni, de a vezérlőpult->rendszer és biztonság->számítógép-kezelés->tárolás->lemezkezelés->formázás útvonalon a formázás opció nem elérhető(szürke, nem lehet rákattintani). Milyen egyéb módon lehet formázni?
2019. jún. 27. 00:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Parancssor. Start menübe írd hogy cmd.

Majd írd be hogy Format X: /q

Az X helyére a vinyód meghajtójele menjen. Ha D meghajtó akkor D.

2019. jún. 27. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mutass a lemezkezelőről képet.
2019. jún. 27. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

cmd -> diskpart

list disk

select disk [number]

list partition

select partition [number]

delete partition override

exit

(Numberek helyet a számokat amiket a listából választasz írd be... )

[link]

2019. jún. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Na az volt a baj, hogy nem volt engedélyem, mert nem a rendszergazda fiókból léptem be. Most azt kéri: "Írjon be kötetcímkét a következő meghajtó számára: F:"
2019. jún. 27. 12:42
 5/7 A kérdező kommentje:

Na ezen túllendültem, viszont megint akadályba ütköztem:"A format parancs nem tud futni, mert a kötetet egy másik folyamat használja. A format parancs akkor futhat, ha a kötet először le van választva. A KÖTET ÖSSZES LEÍRÓJA ÉRVÉNYÉT VESZTI! Leválasztja ezt a kötetet? (I/N)" Itt megnyomtam az "I"-t.

"A meghajtó nem zárolható. A kötet még használatban van."

Mi a teendő?

2019. jún. 27. 12:57
 6/7 anonim ***** válasza:
Mutass a lemezkezelőről képet.
2019. jún. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Cmd rendszer gazda modban futtava

diskpart>

List disk

Select disk [number]

Clean

Ugy teljesen torlod mintha most vettet volna ha win 10 van jobb klikk a start menure lemez kezeles es mar fel is fogja ajanlani a lemez incizilasat valaszd a gpt-it ha tarolasra hasznalod ha rendszernek menne akkor mbr ha ez megvan jobb klikk a lemezre uj kotett es vegig mesz a particio letrehozon es kesz

2021. ápr. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!