Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mit tehetek ha aliexpress nem...

Mit tehetek ha aliexpress nem ad refundot mert „megjött a csomag“ de nem jött meg és semmiféle értesítést se kaptam? Mit tehetek-semmit?

Figyelt kérdés

Nem jött meg egy csomag, refundot kértem, és visszalöktek-invalid mert a csomag szerinbtük megjött, és csak érte kéne mennem a postára.

De a helyzet az hogy én semmiféle értesítést se kaptam, így nem tudok érte menni se sőt még utánanézetni se, mert mégis mi alapján nézetnék utána?


Na ilyenkor mit tehetek? kereszt a pénzre?



Purchase Protection is running out, but package is still in transit


Invalid refund request


The tracking information shows that the package has arrived at your local post office and waited for your collection. We warmly suggest that you can contact the shipping company Customer Care Center and you will get this package as soon as possible. If the package not in good condition/ goods shortage, you are suggested go to 'Dispute Detail' --


2022. jan. 10. 08:55
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

9-10: Ha nem fizetett külön a trackinges szolgáltatásért (márpedig ennyi ésszel gyanítom, nem), akkor sima levélként kezeli az Alis cuccokat a posta, azokat pedig nem tudja se név, se cím alapján keresni a magyar posta, csakis tracking number alapján tartják számon - és még ebben is vannak eltérések, van, amit csak nagyon alap szinten.


Ettől függetlenül az Ali a feladás napján közzéteszi a tracking numbert, azonnal nyomon követhető bármely alkalmazásban, sőt, újabban rászoktak arra, hogy emaileket küldözgetnek. Figyi, feladtuk! Figyi, úton van az országba! Figyi, már országon belül van! Figyi, már nemsokára megkapod! És mindegyik emailben van egy széééép piros tracking gomb.

Ezt most speciel azért tudom ennyire, mert pont ugyanígy jártam, a posta bszott kiértesíteni (persze a nyomkövetésbe beírták, hogy értesítő hagyva), csak én már figyeltem a nyomkövetést, mivel lehúztak egy hete a full felesleges vámos kezelési költséggel, szóval tudtam, hogy jönnie kell.

2022. jan. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Türelmesen vársz, akár 90 nap is lehet mire átvergődik a vámon -on.

Illetve ha nem volt előzetes vám bejelentés, akkor megint hosszabbodik, akár előtte még levélben nyilatkoznod is kell a termékről, vám eljárást és ÁFA -t megfizetned.

2022. jan. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Nézd már meg a tracking numbert
2022. jan. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

"Nézd már meg a tracking numbert"


Na emberek!! Tracking No alapján elhagyta Kínát


DE!!!!


Nem látni hogy bejött volna hazánkba!


Na ? akkor?

2022. jan. 10. 11:28
 15/20 anonim ***** válasza:

mi a "Tracking No" ?

én is ránéznék, mert lehet valamit rosszul ír ki.

2022. jan. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Ird le a tracking numbert.
2022. jan. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Írd le azt a számot, úgy jobban tudunk segíteni.
2022. jan. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Az alapitvanyi iskolas troll mar a szamitastechnika kategoriaban is aktiv? Vagy csak atraktak ide a kerdeset?
2022. jan. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Ha nem akarod leírni a számot, akkor eredeti kérdésedre válaszként: ezzel a számmal menj be postára és nézesd meg a gépben, mit látnak.

Ha ők is azt mondják, nincs itt, akkor posta.hu ügyfélszolgálat, és kérj egy angol nyelvű igazolást, hogy a csomag nincs a posta rendszerében és nem átvehető.


De a lényeg, hogy látod: igenis van azonosítód, a tracking number az, mindenhol erre hivatkozva tudsz intézkedni.

2022. jan. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Hintalow ***** válasza:
Ha nem jött meg a csomag, akkor szèpen meg kell várni, hogy alin a "my orders" menűpontnál leteljen a kiìrt idő (általában legalább 60 nap) ès annak a letelte után lehet ügyet nyitni nem megèrkezett csomagra
2022. jan. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!