Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Facebook profil családtagra...

K Mirella 2004 kérdése:

Facebook profil családtagra hagyása?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Akik járatosabbak a Facebook dolgokban el tudná nekem valaki lépésről lépésre magyarázni, hogy miként lehet azt beállítani, hogy kire szeretném hagyni a fiókom, aki majd kezelheti? Nem nagyon értek hozzá, hogy miként lehetne ezt beállítani. Az volna fontos, hogy üzenetekhez, képekhez hozzá tudjon majd férni. Illetve telefonról szoktam használni, ha esetleg ez számít, hogy ott miként tudom ezt beállítani.


Személyi igazolványt vagy ilyesmit kérnek ehhez esetleg? 17 vagyok, bár ha jól tudom ebbe nem köthetnek bele, hisz 13 év a korhatár Facebooknál, de lehet rosszul tudom.


Meg úgy szeretném mindenképp csinálni, hogy nővérem ne kapjon erről külön értesítést vagy hasonlót, nem akarom, hogy rosszra gondoljon.


Nagyon szépen köszönöm a segítséget előre is. <3



2022. jan. 10. 14:04
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

ilyen fiatalon nem kellene még ilyesmire gondolnod :O

Amúgy sajnos azt a funkciót nem ismerem.Nekem Nagymamám egyszerűen megadta a jelszavát,arra az esetre hogy ha távozik töröljem a profilját. így is tettem.

2022. jan. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Nem kellene ilyenre gondolni, hacsak nem halálos beteg, vagy öngyilkosságra készül... sajnos mindkettővel találkoztam...
2022. jan. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
36%
Nem ezt kérdezte.
2022. jan. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

Hagyatéki kapcsolattartó kinevezése:

[link]

2022. jan. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A link szerint viszont pont a kért dolgokra nem jogosult, bár tényleg elég fura, hogy egy 17 éves miért akar ilyesmit, meg " hozzá tudjon majd férni ", ez elég tervezettnek hangzik. A végére azzal hogy nővér ne tudja...

Amúgy meg ha tényleg nincs semmi a dolog mögött, egyszerűbb ha belépési adatokat mondjuk beleteszed egy borítékba, és odaadod nővérednek, hogy ez van benne, ha esetleg úgy adódna.

2022. jan. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
56%

A hagyatéki kapcsolattartó csak emlékprofillá tudja alakítani.

Ezen amúgy én is gondolkodtam már, (nem a facebook kapcsán), hogy mi a jó megoldás erre.. nyilván a jelszavak átadása lenne az egyik jó opació, bár többnyire abból több is van. Talán a gépen tárolt jelszó széf hozzáférése jobb lenne, amiben elmenthetsz minden egyéb hozzáférést. Alapvetően sok van az embernek (nekem ott a NAS, a gépen található cuccok, közösségi média profil, regisztrációk, levelezések, stb... és hát nyilván van ezek között olyan is ami megkönnyíti a család életét ha hozzáfér: pl a szolgáltatók elmű, telekom, stb... emailben küldik meg a jelszóemlékeztetőt is, tehát az is para, ha ahhoz sem férnek hozzá).

Ezért gondolom, hogy a jelszószéf hozzáférés átadása talán még a legjobb. Illetve a mobilra legalább egy családtag újlenyomatának felvétele.


Azt pedig nem értem a többiek részéről, hogy miért kell azonnal a szuicid hajlamra gondolni: én sem múltam még el 30, de bármi történhet (pl baleset). Ne legyen így (és remélem soha nem is lesz) de azért nem csak 50-60 év felett halnak meg emberek. Nyilván nem kell folyton ezen rágódni, hogy mikor üt el egy busz vagy esik virágcserép a fejedre, mert mindkettőnek szerencsére elég kicsi az esélye, de nem árt előre gondolkodni.. sajnos nekem is hunyt el ismerősöm autóbalesetben és borzasztó furcsa és bizarr látvány volt (MSN messenger korában, durván 15 éve), hogy napokig mikor a testvére bekapcsolta a gépet, automatikusan bejelentkezett és feldobta, hogy "online". Persze szóltunk neki, hogy lépjen ki. Ehhez képest a facebook sem lenne jobb, ha bedoná, hogy köszöntsd fel születésnapján.... (és azt egy kijelentkezéssel nem is oldod meg).

2022. jan. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm, akkor ez semmiképp sem jó megoldás így, borítékban átadás szintén nem jó, nem akarom, hogy tudjon róla.
2022. jan. 10. 15:18
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha az ember nem úgy hal meg, hogy elüti a busz, vagy szívéhez kap és puff, belevág a villám,vagy lelövik, akkor jó esetben azért érzi, hogy közeleg a vég.

Én ilyen esetre lementeném a gépre az összes jelszavamat, (persze csak akkor, ha érzem, hogy közeleg a vég), és a gépet védeném le egy jelszóval (amit csak annak adnék meg, akire úgy gondolom, hogy rá tartozik), és az összes kódot, jelszót, mindent oda mentenék le.


Mondjuk engem hidegen hagy, mi lesz a digitális lábnyomommal a halálom után...

2022. jan. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem baj van:

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__testveri..


Megerőszakolták, zsarolták... Délután 5-ös kommentben én jegyeztem meg, hogy miért akar ilyesmit. Szerintem nem volt alaptalan a félelem, de tényleg ne legyen igazam, és remélhetőleg átgondolja a dolgokat és inkább feljelentést csinálnak stb.

2022. jan. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!