Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows vagy Linux? (többi lent)

Windows vagy Linux? (többi lent)

Figyelt kérdés

-Linuxon mik azok amik nem ke'pesek müködni?

-E's persze melyik verziot szereted? Pl: XP,7,Vista,Ubuntu,Kubuntu... verzio sza'ma

-E's mie'rt tartod jobbnak az ala'bbi OP rendszert?


Ke'rlek irjatok böse'gesen! Sajnos semmitse tudok a Linuxrol.


Folyamatosan figyelem a va'llaszokat :)


2010. júl. 31. 14:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, mire akarod használni.

Ha főleg internetezésre, videózásra, zenehallgatásra, szövegszerkesztésre, kisebb játékokra... akarod használni, akkor mindenképpen Linux-ot ajánlom, én Ubuntu-t használok. Sok programra van alternatíva, ha mégsincs, akkor egy Wine nevű alkalmazás segítségével a Windows-os programokat is lehet futtatni, de nem csak a kis programokat, hanem komolyabbakat is, pl. a COD4-et (single player módban) is tudtam futtatni így, persze egy kicsit lassabb lesz, mintha eleve Windows-on futtatnád.

Sokkal stabilabb, kevesebbszer fagy le, gyorsabb, nem kapsz vírusokat, állandó frissítések vannak hozzá, ingyenes... Itt találsz egy listát az előnyeiről:

[link]

Ha pedig játékokra akarod használni, akkor pedig Windows, persze ezt ha legálisan akarod, akkor nem lesz valami olcsó, a Windows 7-est szokták ajánlani mostanában, XP-t talán olcsóbban lehet szerezni (ha lehet még).

2010. júl. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kezdésképpen érdemes elolvasni, hogy mit ír a Wikipédia a Linuxról(nem muszáj végig, de érdemes legalább a tartalomjegyzék előtti részt): [link]


Ismertebb Linux disztribúciók: openSUSE, Fedora, Debian, Ubuntu


Valamint egy nagyon fontos írás: [link]

2010. júl. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én windows 7et használok és tökéletesen meg vagyok vele elégedve, egy mac igen drága Mo-n, még akkor is, hogyha külföldről rendeled, a w7el pedig mindent megtudok csinálni, amit én akarok és így sokkal olcsóbban kijövök, mintha vennék egy macet.


(Persze most behoztam a macet is, de a max osx is egy op rendszer, aztán jöjjön ő is a képbe, max kizárjuk)


A linux se rossz, viszont így hogy semmit nem tudsz róla, eléggé nehéz lesz.

Én az ubuntut ajánlom, mivel viszonylag könnyű kezelni, de majd rájössz, hogy az összes linuxot istenítő ember a lényeget mindig elhallgatja, tehát van pár program, ami 2 kattintással telepíhető, de a legtöbbhöz 5453 órát kell szopni a googleban.


Csak haverral 2 órát szívtunk ezzel, mire véletlenül ráakadtam egy olyan infóra, ami segített, tehát pl nem setupot kellett ütni a terminálban, hanem reg-et.


A windowsos programok emulálásával kapcsolatban vegyes érzelmeim vannak, van ami jó, de van ami nem.


Játékra egyáltalán nem alkalmas, de netezgetésre, msnezgetni és egyéb ilyen célokra alkalmas is, de azért azt is vedd figyelembe, hogyha grafikailag felturbózod a linuxot, akkor elég sokat fog enni, tehát ezek a compizos videók is eléggé vetítenek.

2010. júl. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A legtöbben windowson nőttünk fel, megszoktuk a grafikus kezelőfelületet, elfut rajt a legtöbb játék, program, persze Linuxra is léteznek, de nem valami sok, a legtöbb gagyi. A Linuxot meg kell taulni, mivel sok mindent legegyszerűbb parancssorból megírni, és a nyelve borzasztó ronda :S Legnagyobb előnye, hogy ingyenes (ubuntu legalábbis az), nagy online közösség használja, akik segítenek, ha vmi gond van, vírusírtó nem kell rá, mivel alig vannak rá kártevők, biztonságos, és az ubuntu grafikus felületén is el lehet boldogulni kezdőknek, de semmi komolyat nem lehet rajt csinálni, csak parancssorban, jelszó elengedhetetlen rá (kéri a telepítésnél, meg utána is sok beállítás módosításánál, és engem ez nagyon idegesít), meg ott van az a milliószór elátozott root felhasználó is. Ha tanulni akarsz és új dolgokat megismerni, akkor ajánlom az ubuntut. Windowson legnagyobb probléma a biztonság, bár a microsoft kiadta az ingyenes MSE-t, ami ezt megoldhatja. Ha a kényelem fontosabb, és játékra is kell a gép, + MS office-t használsz, akkor windows (igaz, van linuxra is office, pl openoffice meg Ashampoo is adott ki), ha kis gép 4GB alatti rammal, akkor xp, lehetőleg pro, ha nagy gép sok rammal (4Gb felett) meg felhasználó sok pénzzel, akkor 7 ultimate 64bit, lehetőleg eredeti, vagy tört gyakori újrarakással. Én Xp-s vagyok, és azt preferálom, váltással megvárom a windows következő fejlesztését. Leírtam szerintem melyikben mi a jó, rossz, de dönteni neked kell
2010. júl. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Miért Linux:

-Mert ingyen felhasználható, a linux szerveréről bővíteted programálományaidat...stb.

Miért nem Linuxot: Mert nem tudod futtatni a már megszokott programjaidat(mellesleg csak így zárójelben megjegyzem, hogy a linuxon még egy jó pár évszázadot kell rá várnod, hogy komolyabb 3D-s játékot játsz, na zárójel bezárva)...

Miért Windows:

Mert relatívan megbízható és a már megszokott programjaidat simán futtathatod...

Melyik Windows:

Természetesen mindíg az újabb a jobb(Szóval a Windows 7)



A linuxok közül ajánlani tudom az Ubuntut (én is hasznáója vagyok, persze csak ez a második számú renszerem) Vistám van de csak addig amíg nem szerzem meg a Win7-et magyarul(angolul futattam egy darabig, csak tudod úgy érdekes, ha mindent megértesz)


Javaslom, hogy Virtual Boxban próbáld ki az Ubuntut...

2010. júl. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha csak ismerkedni, kiprobálni szeretnéd a windows mellett, akkor a Wubi-t ajánlom, ami egy installer, egy általad kiválasztott mappába telepíti a kiválsztott linuxot (ubuntu, kubontu,xubuntu), a már meglevö windows mellé.

A rendszerindításkor választhatsz melyik oprendszer induljon el.


Wubi [link]

Magyar leirás [link]

2010. júl. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nagyon-nagyon köszönöm a va'llaszokat!!!

Kifogom proba'lni!

Mindenki zöld ke'zt kap (igaz azt se tudom mire jo..)

2010. júl. 31. 16:58
 8/8 anonim ***** válasza:
Na akkor most macit bevezetjük a málnásba. Nézz utána az OSX Snowleopard-nak.
2010. aug. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!