Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windowsról szeretnék átváltani...

Windowsról szeretnék átváltani Linuxra, mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Teljesen kezdő vagyok. És igazából csak torrentezésre meg netezésre használom a laptopot. Csak elkezdett érdekelni a Linux, szerintetek érdemes lenne átváltanom Win10-ről? Ha igen akkor milyen Linux disztribúciót ajánlatok?

2021. okt. 25. 23:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%

Ubuntu esetleg linux mint.

De nézz körbe, hogy neked melyiknek tetszik a felülete, meg mit bír el a gép. Nekem pl a zorin os is tetszik.

Ha úgy van rakd fel particionálva és használhatod ezt is, azt is.

Én is használom mind a két rendszert. Szeretem is a linuxot, de a windowsnak is meg van a maga előnye.

2021. okt. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 HakapiszikMatyi ***** válasza:
74%
Linux Lite. Én Ubuntu-ról váltottam nemrég erre. Egy kicsit még fura, de jónak tűnik. :)
2021. okt. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
74%
Ez attól függ, hogy milyen igényeid vannak. Én Ubuntut használok, de én meg tudtam oldani, hogy az összes olyan feladatot itt tudjak megoldani, ami mondjuk mást is igényelt eddig.
2021. okt. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
86%
Úgyis csak úgy dől el, hogy nálad melyik működik jól illetve melyik tetszik neked, ha kipróbálsz többet is. Kezdőknek az Ubuntut és a Linux Mintet szoktuk ajánlani, ezek elég kezesek.
2021. okt. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
23%

Inkább maradj a windowsnal semmi értelme nincs lecserélni.


Ha mégis csereled, azt tedd fel aminek a neve tetszik, alapvetően mindegyik tudja azt amit te elvarsz.

2021. okt. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki live-ban azt ami tetszik. Ahogy ajánlották, Ubuntu, vagy Linux Mint. Pl egy 32 gigás pendrájvra feltelepíted a Ventoy-t és utána annyi linux iso-t másolsz rá, amennyi ráfér, aztán innen tudod indítani. Így nem kell a Rufus-al minden egyes iso-t külön kiírni.
2021. okt. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
70%
Ubuntut nem ajánlok. Bughalmaz. Manjarot, Linux Lite-ot, esetleg Linux Mintet javaslok. A sima ubuntunál az összes ablakkezelőjével bugosabb rendszert még nem láttam.
2021. okt. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
51%
Olyan jó olvasni hogy Linux ilyen jó olyan jó , majd amikor disutribucio kerül szóba mindenki másikat dicser és a többit szidja hogy milyen bugos moslek az egész :)
2021. okt. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 HakapiszikMatyi ***** válasza:

"ma 14:49"

Nekem az Ubuntu-val sem volt semmi bajom. :)

2 hete használom a Lite-t, ami, ha nem jön be, visszatérek Ubuntura.

2021. okt. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

9: neked. De nem is ezt írtam

De írod a litet próbálod ha nem jó vissza az ubuntu

Balázs szerint végig kell próbálgatni mind melyik működik .


7es szerint van ami jó van ami vacak.

2021. okt. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!