Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Win10 ujjlenyomat probléma?

Win10 ujjlenyomat probléma?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Adott a következő problémám. Van egy Dell Latitude E5530 gépem.

Egy fiók volt rajta létrehozva, nem volt bejelentkezve a Microsoft fiókba. Beállítottam rajta ujjlenyomatos bejelentkezést 3 ujjamra. Ment is minden, mint a karikacsapás.

Viszont nemrégiben újra kellett telepítenem a rendszert. Ezt úgy csináltam, hogy alaphelyzetbe állítottam a gépet. Próbáltam már többféle módon, de a problémám mindig a következő:

Az újonnan felálló rendszerben megint létrehozom a saját nevemre szóló fiókot. Beállítanám az ujjlenyomatomat, de nem tudom. Az előzőekben regisztrált 3 ujjamnál azt írja, hogy "Ez az ujjlenyomat már be van állítva egy másik fiókhoz. Használja egy másik ujját." Mivel azok a felhasználói fiókok már nem léteznek, így nem is tudom az azokhoz rendelt ujjlenyomatot kitörölni.

Neten nem nagy sikerrel keresgéltem. Próbáltam már az ujjlenyomatolvasó illesztőszoftverét letörölni, majd újra felrakni. Próbáltam a C:\Windows\System32\WinBioDatabase mappában található dat fájlt kitörölni, de semmit nem értem el vele. Csak emlékszik arra, hogy valaha használtam már azokat az ujjlenyomatokat.

A neten találtam olyant is, hogy a biosban "ujjlenyomat opciót BIOS menüben, tiltsa le, és törölje az összes ujjlenyomatadatot." Ilyent viszont nem találok a biosban (vagy csak valamit nagyon benézek).


Van valakinek valami tippje, hogy mit csináljak vele?


2021. nov. 29. 23:06
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
bios > load default beállítást keress...
2021. dec. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:

Ha ez sem segít és windows alól nem törölhető,

akkor a bios-ban kell lennie valami lehetőségnek

a jelszó beállításoknál. Ha ott sem lehet:

kifogytam az ötletekből.

2021. dec. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:

Megpróbáltam a load default beállítást, de nem sikerült, továbbra sem jó!

Esetleg valaki ránézne a Bioszra, hogy hol lehet ilyen beállítás, törlés. Csak én vagyok a vak, vagy tényleg nincs sehol?

Itt vannak képek a Biosról:

[link]

2021. dec. 2. 22:27
 24/35 anonim ***** válasza:
Vannak-e telepítve a rendszereden Dell alkalmazások? (pl.: Dell control Point, DDPE, DDPA, stb.)
2021. dec. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
A security-nél nézz körül
2021. dec. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:

Enable key management

ha bepipálod, lehet élni fog a

Reset all keys - gomb

2021. dec. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:

Sajnos ez a reset/delet dolog sem segített. Továbbra sem fogadja el a régi ujjlenyomatokat. Most már komolyan kezd tele lenni a tö** ezzel a fossal!

#24 Nincsen semmi, csak a Dell SupportAssist. A többit nem is ismerem. Valamelyik tud talán segíteni?

2021. dec. 3. 13:32
 28/35 anonim ***** válasza:

Valahogy fel kéne venned a kapcsolatot velük.

(nekem egyszerűbb volt, ASUS laptopom van, volt egy problémám

és magyarul tudtam velük levelezni)

Esetleg DEll szerviznél megpróbálhatnál érdeklődni.

Dell SupportAssist - ez nem tudom mi.

2021. dec. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:

Az lesz, bár, hogy egy szerviz mennyire fog foglalkozni az én ezer éves gépemmel, azt nem tudom.

Az említett program csak drivereket (biost) frissít, teszteli a pépet, perifériákat. Persze az ujjlenyomatolvasóra is azt mondja, hogy jó. Mert ugye tényleg jó, csak már valahol tárolja azt a nyomorult ujjlenyomatot.

Mindenesetre nagyon köszönöm az aktív támogatásodat, segítségedet!

2021. dec. 3. 14:56
 30/35 anonim ***** válasza:
A felhasználói fiókoknál nem jelenik meg amire anno megadta az ujjlenyomataidat?
2021. dec. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!