Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hol használnak MS Accesst?

Hol használnak MS Accesst?

Figyelt kérdés

Egyetemi tárgyam, és szörnyen ki vagyok akadva, hogy ilyet kell tanulnom. Utoljára középiskolában láttam ilyet, 15 éve...

Használnak még ilyet egyáltalán valahol? Fogok ilyennel találkozni? Mindenhol SQL-t, meg Oracle, IBM database kezelőjét látom.


2022. máj. 15. 11:09
 1/2 anonim válasza:
40%
Tiszaújvárosban dolgozom egy multinál, ott most hirtelen 3 adatbázist tudok mondani, ami mögött MS Access van. Persze nyilván több ilyenünk is van ott, csak mivel egy kis része vagyunk a cégnek, így nincs rálátásom.
2022. máj. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
0%

Mintha ezt a kérdést már láttam volna. :-) (Persze, lehet, csak egyszerűen másban is felmerült a gondolat.)


Nos, nekem a véleményem az ilyesmi adatbázis-kezelőkről (mert nem csak az Access ilyen), hogy ezek oktatási, illetve hobbi célú szoftverek. Arra viszont egész jók! (Igaz, az Access SQL-je lehetne szabványkövetőbb...) Aki még életében nem látott adatbázist, annak ezzel szemléletesen meg lehet tanítani, hogy mik azok a táblák (és miben különböznek a táblázatkezelő tábláitól), lekérdezések, azoknak milyen típusai vannak, stb. Mindezt anélkül, hogy SQL-parancsokat kelljen tanulgatni.

Ahogy mondtam: oktatási, és hobbi célú szoftver. Ha az ember akar magának egy kis adatbázisocskát csinálni a hobbijával, vagy valamilyen szinten a munkájával kapcsolatban, arra ez tökéletes. Ismertem olyan tanárt, aki - még az elektronikus naplók kötelező bevezetése előtt - egy Access adatbázisban rögzítette a tanulók érdemjegyeit. Amiből pár kattintással le tudta kérdezni az aktuális átlagokat, kiszűrni a bukásra álló, vagy bukásközeli tanulókat, a kétesre állókat, stb. Nagyban megkönnyítette a munkáját, és őszintén? Igen, ugyanezt el lehetett volna érni egy MySQL szerverrel, és egy arra épülő egyedi alkalmazással is, de minek, amikor így könnyebben meg tudta valósítani?

Ilyen célokra ideális.

De!

Komolyabb alkalmazásokhoz tényleg nem a legjobb, és a MS (meg az általuk behálózott közösség) itt bénázta el, hogy erre nem oktatóeszközként, hanem professzinális szoftverként szeretne rá tekinteni. Holott nem az. Ennek nem az Office Pro verziójában kellene lenni, hanem a tanár-diák verzióban.

Ha professzinálisabb célokra kell adatbázis, ott több szempontból sem ideális a használata. több okból sem:

- A platformfüggetlensége zéró. Persze, ez a MS-nak jó, mert így köti a felhasználót a Windowshoz, meg a Ms Office-hoz... Ez mindanddig nem is olyan nagy probléma, ameddig valami platformbeli, vagy strukturális váltás nem történik, viszont akkor komoly többletmunkát okoz.

- Nem a leghatékonyabb. Maga az Office is zabálja az erőforrásokat, és nagy méretű adatbázisok esetén már komoly sebességhátrányban van.

- Kereskedelmi szoftver. Oké, az Oracle is az... méghozzá drágább, mint az Access. ;-) De a MySQL, MariaDB, PostgreSQL, stb. tök ingyenesek.

- Elég nehezen képes szerver-kliens modellben működni. Megnézném én azt a weboldalt, ami mögött egy Access adatbázis van...


Mondjuk azért szörnyen kiakadni nem kéne, ez pont nem az a szoftver, aminek a használata gondot kellene, hogy okozzon egy informatika szakos egyetemistának, és egyetemistaként tudhatnád, hogy a tanulásnak nem csak és kizárólag az egyetlen célja, hogy a megtanult lexikális anyagot utána egy az egyben aklalmazd, hanem sokkal inkább a látókör bővítése, és a képességek és készségek fejlesztése a feladat.

De ettől függetlenül: való igaz, kevés helyen fogsz az üzleti szférában vele találkozni.

De ez van: a MS bevásárolta magát az oktatásba, ezért tanulnak mindenhol Windows alapon Microsoft Office-t, akkor is, ha az nem ideális.

2022. máj. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!