Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy kezdjek neki a LINUXozásnak?

Hogy kezdjek neki a LINUXozásnak?

Figyelt kérdés

feltelepitettem az UBUNTU 10.10 et

mit tanuljak meg elöször? és késöbb miket?


még kezdő vagyok eddig windowst használtam de már megszabadultam tőle 2 hónapja tiszta vagyok XDXD


2011. jún. 30. 18:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Használd! :)
2011. jún. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Tanulságos olvasmány főleg a másodiknak, de a kérdező számára sem haszontalan:

[link]

2011. jún. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 VODKA0710 ***** válasza:
Nemtom, lehet hogy túl bátor lépés volt rögtön átmenni linuxra. Én ajánlanám, hogy rakj vissza egy Windows7-et, és egy virtuális gépen próbálgasd az Ubuntu-t. Ha esetleg valamit nagyon elrontassz, könnyebb visszahozni. Meg amit esetleg még nem ismersz, Windows-on könnyebb utánajárni, ha eddig azt használtad.
2011. jún. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
NE haragudj utolsó de 7 is próbáltam de nekem azzal is sok próblémám volt :-(
2011. jún. 30. 19:44
 5/13 P.O.C. ***** válasza:

19:41-nak igaza van!


Kezdőknek Virtuális gépen célszerű előbb kikísérletezni a dolgokat! Azt ugyan is nem lehet elrontani, a valós rendszert viszont igen! Ha összeomlasztod csak visszaállítod az árnyékmásolatot 1 percen belül és kész. Valós rendszer esetében meg kezdhetsz elölről a telepítéstől kezdve.

Virtuális gépen ezért sokkal hatékonyabb és biztonságosabb Linux -ot, vagy bármilyen más rendszert megtanulni.

2011. jún. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

szerencsére eltüntették a kötekedő válaszolót ezért tünhet furcsán a második válaszoló aki NEM sajár magára utal


ha összeomlik hát összeomlik nincs semmi menthetetlen a gépemen csal playboynyuszis képek :-)

2011. jún. 30. 20:33
 7/13 anonim ***** válasza:
Először is nézd meg, hogy milyen alkalmazásaid vannak. Nem tudom, mire akarod használni, de nézd meg, próbáld ki a böngészőt, a szövegszerkesztőket, a zene- és videólejátszókat, a képnézegetőket, vagy amit csak használni akarsz! Ha valami hiányzik, akkor gondold meg, hogy nem windowsos program-e; ha igen, akkor keresd meg a megfelelőjét!
2011. jún. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
kösz ez egy jó gondolat :-)
2011. jún. 30. 20:36
 9/13 anonim ***** válasza:

Én úgy kezdtem, hogy feltettem az xp mellé egy uhu-t. És ezt még kb 5x megcsináltam aznap. :) Mindig elqrtam valamit és a grafikus felület nem működött vagy valami más baja lett. De 20-25 perc alatt fent volt. :)

Szóval használd, ha valami gebasz van akkor meg fórumozz. Aztán majd tanulsz. :)

2011. jún. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én is új vagyok.Olvasok,olvasok,olvasok és kiprólálom azt amit olvastam.Szerintem ennyi.:)
2011. júl. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!