Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Linux használók miért...

A Linux használók miért szidják a Windows rendszert és annak használóit?

Figyelt kérdés

Szerintem mindenki használjon azt, amit akar, és ami a céljainak megfelel. Részemről szeretek játszani, emiatt eleve esélytelen Linuxot rakni a gépemre, de nem fikázom a Linuxot használókat, nem bizonygatom, hogy mik a Windows előnyei, miért használhatatlan a Linux egy olyan embernek, aki nem szereti bütykölni a rendszerét, csak használná a gépét stb..


Mégis, ha szóba kerül a két rendszer kérdése, annyira vehemensek a Linux-pártolók, mindenáron be akarják bizonyítani, hogy az ő rendszerük a jobb, és a Windows semmire sem jó.



2018. jan. 2. 19:48
1 2 3 4 5 6
 1/58 tabaki ***** válasza:
100%
Szerintem ez egy kissé lejárt lemez, és közismerten ugyanez elmondható a Windows-felhasználókról is. Remélem, hogy ennyi ma már kevés ahhoz, hogy itt kitörjön a csetepaté. Merthogy egyéb értelmét nemigen látom a kérdésnek.
2018. jan. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 A kérdező kommentje:
Én is remélem, hogy nem lesz balhé.
2018. jan. 2. 20:49
 3/58 anonim ***** válasza:
91%

Én nem szidom a Windows felhasználókat. A Windowst ellenben néha szidom, mert olyan koncepciók mentén megy a fejlesztése, amiket rossznak tartok (de ez nem csak a Windowsra igaz, mostanában a Google is egyre használhatatlanabb - és maga az internet is, valamint az egész számítástechnika/informatika olyan irányba megy, ami tőlem eléggé idegen).

Az én megértem, hogy a Windowsnak a laikus nagyközönségtől kezdve, a rendszergazdákon át, a profi fejlesztőkig és tudományos munkákat végzőkig mindenkit ki kell tudnia szolgálnia. Épp ezért egyszerűen nem értem, miért van az, hogy attól függően változik a Windows jövője, hogy épp milyen lábbal kel fell valamelyik MS nagyfejes.

A Windows fejlesztése szerintem sokszor logikátlanul, ad hoc módon zajlik, ahogy esik úgy puffan oszt jóvanazúgy. Aztán kiadnak még 3 SP-t, és majd abban javítják a koncencionális ökörségeket, meg a rakat bugot. Az egyik ilyen koncepcionális hiba a modularitás teljes hiánya. Éveken keresztül nem lehetett még az IE-t sem kiírtani a rendszerből, ami egy vicc (sőt, eleve az IE hosszú ideig csak egy nevetséges gyerekjáték volt). Mondanom sem kell, Linux alatt ilyen nincs. Egy átlagfelhasználásra szánt Linuxot szét lehet szedni úgy, hogy 12 GB-os partíción vígan elvan, míg a Windowst nem úszod meg 80 Gb alatt. Linux alatt az egész grafikus felületet, és mindent, ami ráépül, ki tudsz írtani, ha kell. Windows alatt még a nyomorult csempés lázálmot sem tudod megszüntetni, ott van, ha kell, ha nem.

És ez csak egy a sok ellenszenves Windows-dolog közül.


Amúgy meg #flametopic

2018. jan. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
#3: Árulnak 16GB-os Windows-os tableteket, nekem 32GB-os van, és több mint 10GB szabad helyem van még néhány alkalmazás telepítése után, és az asztali gépemen sem falja a helyet, szóval az a 80GB egy kicsit erős. Az a disztrib is csak azért fér fel egy 13GB-os partícióra, mert gondolom egy rakás dolog nincs benne, ami a Windowsban igen, bár nyilván ezek egy része nélkülözhető általában. Ha nagyon akarnám, én is levihetném ennyire. Nem istenítem amúgy, pl. a felület elég ocsmány, az IE ottléte pedig sosem zavart. Nem kell használni, sosem kellett.
2018. jan. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
69%

"Árulnak 16GB-os Windows-os tableteket"


Meg 8 GB-os Androidos telefont is árulnak, ennek mégsincs semmi köze ahhoz, hogy egy PC-n mennyit foglal a Windows. Mobil eszközön nyilván más a helyzet, egy rakat driver eleve hiányzik a rendszerből, és a szolgálatások egy része sem kerül telepítésre.


Ez a 80 GB vs. 12 GB összehasonlítás egy élő példa volt. Az egyik laptopom Debian 8 - Windows 10 dual-bootban ment jó ideig, a Debi elvolt 12 GB-tal, míg a Windowst sehogy sem tudtam lenyomni 80 GB alá. Pedig semmi extra nem volt telepítve egyik rendszer alá sem, szinte csak ugyanazok a programok, de a Windows akkor is kérte magának a helyet.

Igen, a Linuxban egy rakás dolog nem volt benne, ami a Windows-ban igen; mind-mind olyan szolgáltatások, amiket szívem szerint kiírtottam volna a Windowsból, de nem lehetett.

Az meg, hogy nem baj ha ott van, úgysem használom, ne legyen már érv 2018-ban, mert ez addig működik, amíg be nem kapsz egy olyan vírust, ami az akármi.dll hibáját kihasználva fertőz.

Mert mondjuk ha az mshtml.dll -ben van valami sechole, akkor azt lazán ki lehet használni úgy, hogy kapsz egy fertőzött Word doksit, ami webes nézetre van állítva. Vagy pl. ott a cscript, tavaly januárban kolléganő megnyitott egy vírusos e-mailt, amiben Javascript-es .thor kriptovírus volt, és a cscript hajtotta végre. Nyilván nem a Windows hibája, hogy a kolléganő buta, de az ilyeneket miért nem lehet két kattintással eltávolítani? Mert ez egy olyan szolgáltatás, ami nélkül vígan el lehet lenni, mégis minden Windowsban ott figyel default.


[link]

2018. jan. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 Pipas Pisti ***** válasza:
71%

„A Linux használók miért szidják a Windows rendszert és annak használóit?”

Mert ez egy alaptulajdonsága az embernek. Az evolúció/történelem folyamán megtanulta, hogy egy bármely másik csoport, ami nem az ő hordájába tartozik az konkurens. A véges erőforrásokból szeretne javakat elvenni, így neki, illetve a hordájának kevesebb fog jutni. Ezt az alapbeállítottságot nem tudta levetkőzni és így ami más mint amilyen ő azt verbálisan vagy tevőlegesen el kell üldözni, vagy jobb esetben elpusztítani. Két zenei együttes, focicsapat, soha hatalomra nem jutó pártocska emberei, két szomszédos falu, két iskola tanulói, két oprendszer használói, vagy akár csak azt nézd meg, hogy két linuxos disztribúció használói milyen könnyen egymásnak ugranak verbálisan. Pedig attól, hogy X ember Windows-t, a másik meg Linuxot használ semmivel sem lesz jobb vagy rosszabb a másiknak, mert pontosan nulla kontaktusban vannak, nulla konkurenciája a másik felhasználónak. Vagy attól, hogy valaki A a másik B linuxos disztribúciót használ még nem kell több száz bejegyzéses gyűlölködő, egymást pocskondiázó topikokat gyártani…

Amúgy meg nem a „linux felhasználók” szidják a Windowst, a másik disztribúcióját, a másik hozzászólót, hanem egy hangos, erőszakos, a fórumokon jelenlévő réteg. Pár kellemetlen eset után szembesültem azzal, hogy két figyelt fórum (linuxmint.hu, ubuntu.hu) aktívan írogató taglétszámánál többszöröse az a linuxos ismerősi kör, aki soha nem ír, és nem is fog írni (azaz nem találkozol vele, hogy nem szidja a Windowst), mert hasonlóak a tapasztalatai.

A legjobb, ha megtanulja az ember, hogy soha nem mond véleményt az ilyen témában, hogy melyik a jobb, vagy melyik jobb valamire (pld. játékra). Ha van érdemi javaslata, akkor magánba elküldi a kérdezőnek és akkor nincs felesleges +10 bejegyzés, hogy milyen csúnya ember, aki csakis azért...Vagy soha nem szabad egy adott disztribúció fanatikusainak megemlíteni, hogy az adott disztribúciónak is lehetnek hibái, vagy azon a disztribúción túl is van élet. Nálam akkor szakad el a cérna, amikor a „jajjjajj a csúúúnya Bill G. oprendszere adatokat gyűjt rólad, bezzeg...”… majd megemlítettem, hogy X oprendszer !!!nem Bill G. rendszere!!! is, és azt el is adja, adta más vállalkozásnak… na ezután már kiderül, hogy Bill ügynöke, a felmenőim meg ősi foglalkozást űznek… :) Ja és az teljesen mááás, már nem is adatokat gyűjt, hanem telemetria…

Ahogy soha nem mondunk más szeretőjére sem semmi rosszat, még akkor sem, ha tudjuk, hogy… :) A szerelem vakká tesz, a fanatikus rajongás akármiért pedig agresszívé :) :)

2018. jan. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 Alain Delon ***** válasza:
Engem pl. a (munkahelyi, mert én csak ottt kényszerülök a használatára) Winben nagyon tudott zavarni, hogy nem lehetett a korábbi verziókban másik asztalra menni. Most a 10-re már elértek oda. Ugyanakkor a legbutább Linux disztrókban is volt legalább két asztal. Szóval jönnek itt a felhasználóbarátsággal, hogy melyik milyen. Nekem pl. ezt jelenti.
2018. jan. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 kovpet ***** válasza:
69%

"Szerintem mindenki használjon azt, amit akar, és ami a céljainak megfelel."


És amit nem illegálisan használ...


A Windows is használható és a Linux is, mindegyiknek megvan a maga helye. Általános célra mindkettő jó, a speciális dolgokra meg meg kell keresni azt, ami megfelelő, nem csak ez a két lehetőség van nyilván.


Én csak azt nem szeretem, hogy pistike a lopott windóza mellől fikázza a linuxot, hogy így szar meg úgy szar, holott jó esetben is max 1 órát töltött el egy next-next installal és az alapján ítél, amit akkor látott.

2018. jan. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 Tom Benko ***** válasza:
Ugyanazért, amiért a rockerek a poppereket és viszont, a nyugdíjasok a fiatalokat, a fiatalok a nyugdíjasokat, stb... Van, akinek az identitását ez határozza meg.
2018. jan. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:

Én nem szidom a Windows felhasználókat hanem segítem ott ahol lehetséges és tudom. Szerintem ezzel kapcsolatban sok Linux felhasználó így van hiszen mi értünk is hozzá.

Én speciel az MS-re haragszom és egyszerűen nem értem hogy miért nem készítenek egy teljes körűen (nem csak konzolszinten) használható rendszert, illetve hogy korrupt.

2018. jan. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!