Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Linux használók miért...

A Linux használók miért szidják a Windows rendszert és annak használóit?

Figyelt kérdés

Szerintem mindenki használjon azt, amit akar, és ami a céljainak megfelel. Részemről szeretek játszani, emiatt eleve esélytelen Linuxot rakni a gépemre, de nem fikázom a Linuxot használókat, nem bizonygatom, hogy mik a Windows előnyei, miért használhatatlan a Linux egy olyan embernek, aki nem szereti bütykölni a rendszerét, csak használná a gépét stb..


Mégis, ha szóba kerül a két rendszer kérdése, annyira vehemensek a Linux-pártolók, mindenáron be akarják bizonyítani, hogy az ő rendszerük a jobb, és a Windows semmire sem jó.



2018. jan. 2. 19:48
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
94%

"Áruház már Windows 8-ban is volt. A 10 óta meg UWP szinten még kompatibilisek is az alkalmazások a Mobile és a PC kiadások között."


Ja, de minek. Pont az UWP apok azok, amik arről híreses, hogy nehéz összeszedni belőlük egy csokorra való normálisat. Nem véletlenül menekülnek az emberek a Windows Mobile-tól, hiába van átjárhatóság a PC-mobil közt, még így is kevés az app, a normális app meg még kevesebb.


"Windows-t is lehet erőforrás csökkenteni. Bár nem sok értelme van a szolgáltatások letíltásának, de ezzel lehet játszani. "


Valóban nincs sok értelme, mert ha csak le nem tiltod a legfontosabb szolgáltatásokat is, akkor nem nyersz vele értékelhető erőforrást.


"Szóval ebben nincs különbség."


De, van. Ugyanis a Linuxot egy kernel+gnu utils+bash szintre letudom gyalulni, ha akarom, és még akkor is van egy működő oprendszerem, amiből 2 paranccsal tudok csinálni egy grafikus, full programellátottságú rendszert. Ha Windows-on pl. nincs szükségem a csempés marhaságra? Vagy az IE-re? Vagy a wshost-ra? Vagy a dwm-re? Vagy bármi másra, amit egyáltalán nem, vagy csak baltával lehet legyalulni?


"Ha a laptopod jobban melegszik Windows alatt és minden driver fent van, meg kell nézni melyik szolgáltatás terkeri fel ennyire a processzort és azt egyszerűen kikapcsolni."


A dwm volt az. Tiltsd le te, ha akarod.

Windows7-ig még rendben van, onnan felfelé hivatalosan nincs mód a letiltására, de egyébként le lehet, csak úgy fog kinézni a rendszered, mint egy háromnapos hányás, és alapvető funkciók csak hiányosan (Start menü, taskbar, új Windows Explorer), vagy egyáltalán nem fognak menni (pl. IE nem fogja tudni lerenderelni a weblapot), valamint szoftveres rendereléssel (cdd.dll) fog menni az ablakkezelőd. Mert ugye az a jó, ha annyira egybe vannak nőve a rendszer komponensei, hogy az ablakkezelő viszi magával a böngésző megjelenítését...

2018. jan. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim ***** válasza:
0%

Miért is kerülne rá egy régebbi Windows egy friss gépre? De most komolyan? Még ha Windows 7-es kulcsa is van valakinek még mindig frissítheti "ingyen" és igen ezt nem csak bárki, de én is megmondhatom, hogy gyorsabb és kevésbé erőforrás igényesebb mint az agyon sztárolt Windows "Vista Service Pack 3"? Mert gyakorlatilag az a 7-es.

Nincs szükséged új szolgáltatásokra, de valamiért mégis fogod frissíteni a Debianodat is. Miért? Csak mert LTS-re hivatkozva maradhatnál nyugodtan a régin is.

Ez a Paint 3D nagyon lesarkított példa volt.

Többek között ezeket hozta az első Win 10:

https://www.youtube.com/watch?v=1_yGo1Fvcws


A Windows 10 frissítésével semmi baj nincs. Ingyen lehet frissíteni a gépházból főverziókat is. Valószínűleg nálad ez tart olyan sokáig. Mert remélem tudod, hogy nem egy Windows főverziót adott már az MS tavaszi meg ilyen olyan frissítések címszó alatt(TH2,RS1,2,3), ami pont annyira verzióváltás mint amikor te a Debi 8-at kilencre frissíted.

A minden havi patch kedden kiadott javítások nagyon hamar települnek, sőt a javítások tömörítve vannak, hogy ne tartson sokáig a letöltés.


A Linux disztribúciók és ablakkezelői tényleg mindig testre szabhatóak lesznek mint a Windowséi.

De az átlagfelhasználó tényleg, csak tartalmat fogyaszt, biztos nem fog konzolból ablakkezelőket lehívni, cserélni vagy még személyibbre szabva hazavágni az egész rendszert compizzal.

A Windowst azért hívják Windowsnak, mert ők már akkor (Steve Jobssal együtt) grafikus felületen dolgoztak amikor még a Linux hírben sem volt.


Természetes, hogy menekülnek a Windows Mobile-tól mivel már nem mostanában, be is jelentették, hogy nem lesz tovább fejlesztve.

A rendszerrel és a kiadott telefonokkal nem volt gond. A fejlesztőkkel volt a baj, ez okozta az igazi halálát. Amiben nagyban kivette a részét a Google a hisztijével.

Mert nem adott ki rá sem böngészőt, sem Youtube applikációt. Mikor az MS csinált egyet magának kiverte a hisztit és törölni is kellett az áruházból.

Ami egyébként ciki, hogy már Windows Phone nyolcban, az Internet Expolerben is ment a Youtube lezárt, inaktív képernyővel is.

De a legcikibb az az, hogy mégis kiadja iOS-ra a Chromeot, persze ott sem használhat saját motort hozzá. De megalázkodik ha kell, jó látni.

Az UWP egyébként nem merül ki a Windows Mobileban. Rengeteg x86 nootbook-táblagépnek korcsnak is fontos, bár ott ugyanaz rendszer van mint egy PC-n is, de jobban kézre áll a Mobile felület. Nem hiba olyan a Windows amilyen. Amit te most marhaságnak látsz, (csempéket) más szívesebben használ.

De tudom hogy elképzelhetetlen ez neked. Linux Disztrók csak pc-n vannak és nincs értelme univerzálkodni, kompatibilizálni más eszközökkel.


Ne mondd már nekem, hogy nincs értékelhető erőforrás növekedés a szolgálások letiltásban... Nem kevés rammot lehet vele spórolni, ha szűkös a keret. Bár butább lesz az biztos. Pl előtöltés és társai...


Nagyon ügyes fiú vagy, hogy letudod gyalulni, csak a "full programellátottságú rendszer" a Linuxnál, ha nem merülne ki a Debiánban és ráalapozó disztribúciókon még meg is tapsolnálak. Bár mintha ezek sem éppen az egymással való kompatibilitásról lennének híresek... De buheráljad csak és írkáld az sh, sudo apt geteket a konzolba. Sokat éppen nem érsz vele végülis. Max annyit, hogy a Meltdown neked még AMD-s processzorral is kihasználható lesz. :D

De egy átlagfelhasználót ez nem fog érdekelni. Neki ha ilyenekre vágyik olyan ablakkezelővel tölti le a Debit és annak korcsait amilyennel akarja.

Különben szerintem a Cinnamon a legidiótább desktop az Ubuntúé után.

Ha nagyon szemét akarnék lenni azt mondanám, hogy Windowson is használjál parancssort, powershellt.

De a csempéket Windows 10-ben minden trükk nélkül kitudod kapcsolni. IE már csak van szinten létezik, helyét az Edge váltotta és ha nem használod nem fut. Bár nem lehet törölni az igaz.


A dwm-et meg hagyd béken! Az XP óta a számítógép/tul/spec/teljesítményben/vizualizációnál kitudod őket kapcsolni.

Most kezd el összeszámolni hány ember kapcsolta már ki ezeket, mert lassúak voltak... :'DDD Ugyan már semmivel nem erőforrás igényesebb az alapméretezett beállítás mint egy KDE és alap effektjei, sőt.

Mindent kikapcsolva pedig, nem ocsmányabb egy XFCE-től.

Ha most éppenséggel a Windows Aeroval is van bajod az is a teljesítmény érdekében volt a 7-ben bevezetve szóval...

Az a baj hogy nagyon régen láttál Windows közelről. A leírtak alapján.

2018. jan. 12. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 tabaki ***** válasza:
91%
Hm, tévedtem, mégiscsak össze lehet kaparni egy kis civakodásra valót. Erőlködve, de össze.
2018. jan. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 anonim ***** válasza:
93%

"Miért is kerülne rá egy régebbi Windows egy friss gépre?"


Ezt így értettem én is. Ezzel nincs is baj.


"Nincs szükséged új szolgáltatásokra, de valamiért mégis fogod frissíteni a Debianodat is. Miért? Csak mert LTS-re hivatkozva maradhatnál nyugodtan a régin is. "


Itt most nem ezen van a hangsúly, hogy LTS-e, vagy sem, mert ha lehet, az ember törekszik a frissítésre.. hanem azon, hogy a frissítéssel együtt jönnek olyan dolgok is, amikre semmi szükségem, ellenben eltávolíthatatlanok és/vagy még a gépet is lassítják. Mert egyébként a motorház alatti fejlesztések közt vannak olyanok, amik tényleg hasznosak és érdemes miattuk frissíteni. Még mindig a modularitáson van a hangsúly.


" már az MS tavaszi meg ilyen olyan frissítések címszó alatt(TH2,RS1,2,3), ami pont annyira verzióváltás mint amikor te a Debi 8-at kilencre frissíted. "


Ahha... csak ez Linux esetén úgy néz ki, hogy fejlön egy ablak (vagy még az sem, ha kézzel indítom), a háttérben lefut a frissítés, és szól, hogy újra kéne indítani a gépet, és majd én újraindítom, ha akarom (mondjuk ebédszünetben, vagy a munkaidő végén). Nem az van, hogy ülök a képernyő előtt, és bámulom, ahogy veszettül forognak a pöttyök negyed órán keresztül, meg még után várok fél órát, mire a rendszer összeszedi magát.


"A Windowst azért hívják Windowsnak, mert ők már akkor (Steve Jobssal együtt) grafikus felületen dolgoztak amikor még a Linux hírben sem volt. "


Ez tény, de kifejezetten ironikus, annak tükrében, amekkora bukás lett a Windows Phone évtizedes mobil eszköz tapasztalattal, sok-sok pénzből, sok okos programozóval a hátuk mögött.


"A rendszerrel és a kiadott telefonokkal nem volt gond."


Végül is a rendszer már csak 5 évvel van lemaradva a konkurencia mögött, nem 15-tel, mint kezdetben :)

Amikor elkezdtek terjedni a Windows Phone 7-es/8-as mobilok, az egész IT sajtó attól visszhangzott, hogy mennyire keveset tud a Windows Phone, és ebben igazuk is volt. Alapvető dolgok hiányoztak (pl. a hangerőt nem lehett külön a csengéshez/médiához/értesítésekhez állítani), és egyes funkciók még ma is hiányoznak (pl. "ne zavarj" is csak Cortanaval van, azzal is csak bizonyos régiókban). De pl. hangjegyzet alkalmazást sem találsz WP-re, olyat, ami lejegyzeteli, amit mondasz neki. Amikor kijött PC-re a Windows 8, sokáig próbáltam használni a Metro appokat ugyanazokra a feladatokra, mint hagyományos társaikat, de egy idő után feladtam, mert lehetetlen volt kiváltani velük a hagyományosakat. Ami volt kódszerkesztő (azt hiszem, Code writer volt a neve), az bugos volt, a Metro Commander random időközönként dobott egy unhandled exceptiont, a Torrex free megszűnt működni, ha a háttérbe raktad... vicces volt. Az meg pláne, hogy sok alkalmazás az msdn-es példakód 1:1-ben koppintása volt, nem ritkánt 40-50 dollárokért árulva :)

Amúgy a Windows Phone, a hiányosságait leszámítva, egy jól összerakott rendszer. Az első Lumiám egy 520 volt, és akkoriban 512MB RAM-mal, QC MSM8227-tel teljesen laggmentes volt a rendszer, míg az Android ennyi memóriával és hasonló kategóriás procival csak kínszenvedés volt. Volt egy Huawei-em, itthon Vodafone 845 néven futott, tengerentúlon Joy 845, előszor Eclair-rel, majd 2.3.6-tal. Már akkor szinte mindenben többet tudott, mint a WP, egyedül talán az App2Sd hiánya volt fájó pont. Ugyanakkor igaz, hogy annyi force close-t életemben nem láttam más rendszeren, mint Androidon egy hét alatt.

Mondom ezt úgy, hogy két éve használok egy Lumia 735-öt, és alapvetően szeretem, mert a rendszerrel alapvetően nincs problémám, csak hát a nagyon kevés és nagyon buta alkalmazások... váltanék már, de az Androidtól kiütést kapok, az iOS meg nem áll kézre, és a pénzt is sajnálom rá. Ha lenne jövője a Windows Mobile-nak, és lenne rá több/okosabb app, biztos, hogy csak azt vennék. Telefonon/tableten szeretem a csempéket, PC-n nem.


" A fejlesztőkkel volt a baj, ez okozta az igazi halálát."


Ja, a fejlesztő a hülye, ha a WinRT/UWP API buta, mint a tök, meg a fejlesztő a hülye akkor is, ha a(z Androidhoz vagy az iOS-hoz képest) felére-negyedére csökkentett funkcionalitású appját nem akarja másfél-kétszer annyiért feltölteni a Windows Store-ba, mint AppStore-ba :)

A baj az volt, hogy a Microsoft azt hitte, jó sok pénzzel, meg évtizedes handheld PC/PDA tapasztalattal a hátuk mögött a dolgok maguktól fognak menni. Aztán egy szép napon besétált a Nokiához, lette az asztal sarkára azt a valag lóvét, azt mondta nincs többé Meego/Harmattan/Maemo, csak Windows, és ennek fényes eredményét láthatjuk ma is. Akkora bukás, mint ide Lacháza, meg vissza kétszer, egy ekkora cégtől!!


"Amiben nagyban kivette a részét a Google a hisztijével. Mert nem adott ki rá sem böngészőt, sem Youtube applikációt."

Ez egy huszadrangú probléma volt, a hivatalos Youtube app soha nem hiányzott különösebben, volt Metrotube. A böngészőt meg kiadta a Google, csak elkaszálta a MS.


"Linux Disztrók csak pc-n vannak és nincs értelme univerzálkodni, kompatibilizálni más eszközökkel. "


Pontosabban egyes Linuxok vannak i386-ra, Motorola, Sparc-ra, Alphara, PowerPC-re, ARM-re, HP PA RISC-re, ia64-re, IBM S/390-re, Hurd-ra, BSD-re.

Telefonon: az Android, a Tizen, a Sailfish OS, a MeeGo, a Moblin, a Firefox OS, az Ubuntu Touch... mind-mind Linux alapú, és több közt van API szintű átjárás pl. a Qt révén, egyes rendszerek oda-vissza kompatibilisek egymással deb-RPM szinten, van dpkg/apt-get, de pl. Sailfish-ra is fel tudsz tenni egy rakat GNU/Linux alkalmazást keresztfordítással. A felsoroltak közt van ugyan, ami már megszűnt, de a KDE Plasma Mobile épp csak születőben van, és ott lesz (ha lesz) Plasma port, KWIN, Wayland, Qt/GTK, Ubuntu Touch appok, stb.

Tudom, te ezekről nem hallottál, nem baj ám :)


"Ne mondd már nekem, hogy nincs értékelhető erőforrás növekedés a szolgálások letiltásban... Nem kevés rammot lehet vele spórolni, ha szűkös a keret. Bár butább lesz az biztos. Pl előtöltés és társai... "


Erről beszéltem én is, amikor azt mondtam, hogy "Valóban nincs sok értelme, mert ha csak le nem tiltod a legfontosabb szolgáltatásokat is, akkor nem nyersz vele értékelhető erőforrást. ". Tiltsd le te az előtöltést, ha akarod :D


" ha nem merülne ki a Debiánban és ráalapozó disztribúciókon "


Meg a SUSE, meg a Redhat/CentOS, stbstbstb. Nem baj ám, ha még nem hallottál róluk :)


"Bár mintha ezek sem éppen az egymással való kompatibilitásról lennének híresek... "


Snap, AppImage, Flatpack... nem baj ám, ha még nem hallottál róluk :)


"Ha nagyon szemét akarnék lenni azt mondanám, hogy Windowson is használjál parancssort, powershellt. "

Bár nem értem, a paranccsort minek rángattad ide, egy szóval sem mondtam, hogy annyira paranccsorozni akarok, de egyébként nagyon ritkán, de szoktam használni a PS-t.


"De a csempéket Windows 10-ben minden trükk nélkül kitudod kapcsolni. "


Nem tudod, mert pl. az értesítési sáv is a csempés alrendszer része (a Win8-as toast értesítések lettet átfejlesztve az értesítési sáv értesítéseivé). Az, hogy leszedsz minden csempés appod, egy dolog, az API attól még ott van, és a rendszer használja is.


"Bár nem lehet törölni az igaz. "


:*(


"A dwm-et meg hagyd béken! Az XP óta a számítógép/tul/spec/teljesítményben/vizualizációnál kitudod őket kapcsolni. "


XP-ben nincs dwm :) Abban GDI-n keresztül megy az UI renderelése.

Hogy mi mennyire szép vagy nem szép, arról nem vitatkozom, egyébként a klasszikus Windows megjelenéssel sincs problémám, sokszor használom azt is. De letiltott dwm-mel a Start menü sem működik rendesen, az fájlkezelő sem, meg sok minden más sem.


"Ugyan már semmivel nem erőforrás igényesebb az alapméretezett beállítás mint egy KDE és alap effektjei, sőt. "


Csakhogy KDE-ben be tudom állítani, hogy szoftveresen vagy hardveresen renderelje az effekteket, míg Windowsban ez sem megy olyan simán. Verziótól függ, hogy mit lehet megcsinálni, de van a klasszikus felület szoftveres rendereléssel, és van az Aero hardveresen.

Nameg persze Linux alatt az egész KDE-től meg tudok szabadulni, és tudok használni helyette más ablakkezelőt.


"Az a baj hogy nagyon régen láttál Windows közelről."


Napi szinten 10+ Windows-os gépet menedzselek, Win7-Win10-Server2013-SmallBusinessServer2011 vegyes környezetben, és otthon is van WIn7, Win10, Linux vegyesen.

2018. jan. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 anonim ***** válasza:
80%
Tabaki, ez nem civakodás, csak egy kellemes hangú beszélgetés. Semmi rossz nincs abban, ha az ember megismeri a másik fél álláspontját is. Vitázni jó.
2018. jan. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 anonim ***** válasza:

"Mondom ezt úgy, hogy két éve használok egy Lumia 735-öt, és alapvetően szeretem, mert a rendszerrel alapvetően nincs problémám, csak hát a nagyon kevés és nagyon buta alkalmazások... váltanék már, de az Androidtól kiütést kapok, az iOS meg nem áll kézre, és a pénzt is sajnálom rá. "

Ha! Nekem is egy (920-as) Lumiám van most már 5. éve, teljesen meg vagyok vele elégedve, nagyon-nagyon jól összeszerelt telefon, és az oprendszerrel is meg vagyok elégedve, már amennyire kihasználom. Az egyetlen hibája, hogy nem működik a vaku. :D Már én is gondolkodom a váltáson, de pont hasonló megfontolások miatt én se nagyon tudok dönteni. Egy fix pont van, hogy iphone semmi képpen, és az androidtól is ódzkodom. A librem 5-re leszek kíváncsi, abban látom a potenciált. Nem sürget semmi, kivárom, míg kiforrja magát.

2018. jan. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 anonim ***** válasza:

winsxs

Nem fogok újra annyit gépelni. Ellenben szóban nagyon szívesen beszélek veled erről. A beidézgetés nem túl esztétikus ezért sem csináltam.

Van a vibered? Vedd majd fel a beszélgetést aztán tedd be ide.

2018. jan. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 anonim ***** válasza:

Ja, nem, dehogy is!

Nem fogok én itt viberezni senkivel sem, annyit nem ér az egész.

2018. jan. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 anonim ***** válasza:
Sokkal több időbefektetés írni. Ha nem viber akkor valami hang alapú multi platform üzenő?
2018. jan. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 Tom Benko ***** válasza:
Látom, betalált a Start menüs kérdésem, és nem meglepő módon Alain Delon értette meg. :D
2018. jan. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!