Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Linux használók miért...

A Linux használók miért szidják a Windows rendszert és annak használóit?

Figyelt kérdés

Szerintem mindenki használjon azt, amit akar, és ami a céljainak megfelel. Részemről szeretek játszani, emiatt eleve esélytelen Linuxot rakni a gépemre, de nem fikázom a Linuxot használókat, nem bizonygatom, hogy mik a Windows előnyei, miért használhatatlan a Linux egy olyan embernek, aki nem szereti bütykölni a rendszerét, csak használná a gépét stb..


Mégis, ha szóba kerül a két rendszer kérdése, annyira vehemensek a Linux-pártolók, mindenáron be akarják bizonyítani, hogy az ő rendszerük a jobb, és a Windows semmire sem jó.



2018. jan. 2. 19:48
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:
93%

Tényleg nem akarok én itt senkivel telefonálgatni. Ha nem szeretsz gépelni, vedd fel hangrögzítő alkalmazással, és küld el.


Amúgy Barcelona is átáll open source-re. Reméljük nem cseszik el úgy, mint München.

2018. jan. 14. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 Alain Delon ***** válasza:
85%
31: Milyen érdekes, hogy én itthon nem b_szom el, egy sima szoftveres tanfolyammal/bizonyítvánnyal, olyanok meg mint egy város elbasszák, akik komplett informatikus gárdával vannak ellátva. Lehet, hogy azért, mert én nem vagyok megfizetve azért, hogy elb_sszam?
2018. jan. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 A kérdező kommentje:
Gondolom, belátták, hogy a Linux nem jó nekik. Valami szoftver nem ment, ami nekik kellett, körülményes a használata stb.. Nem ismerem a részleteket, de sok oka lehet.
2018. jan. 14. 11:35
 34/58 anonim ***** válasza:
0%

Alain Delon

Te nem b_szod renden van. Otthon nem is nagyon lehet mit.

Münchenben viszont több dolgot kell csinálni mint ablakkezelőkkel játszani.

Legalább három ismerősöm van akik nem rég vizsgáztak: Cisco hálózat karbantarto üzemeltető
 it analyst
 Informatikai rendszergazda
.

Tudod melyik vizsgán lehetett a linuxban bízni? Az elméletnél... Ott nem tudott összeomlani a kérdőív. :D

Gyakorlatnál mindenki imátkozott, hogy ne Linuxt húzzon.

Mert lutri volt melyik gépen hogy működött.

Vhdvel kellett dolgozni, 16.04 LTS szervert és klienst kellett egyszerre működötetni és ahogy építeték fel a szervert először működött pl a dhcp aztán rárakták a dnst az is működött, majd 5 perc múlva az egész összeomlott.

A Win 12 szerverrel semmi baj nem volt.

Szóval nem biztos, hogy münchenen múlott minden,


Winsxs:

Hagyjuk, engem nem fognak a vér linuxosok mindig lepontozni. De ennyi örömük legyen az életben ha más már nincs,

2018. jan. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 kovpet ***** válasza:

# 34: Linux-alapú szerverek üzemeltetéséből élek, elég sok szervert üzemeltetek, de nem omlanak össze.

Rosszul csinálok valamit?

2018. jan. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 anonim ***** válasza:
0%

Kovpet:

Nem csak szerver szinten kell helyt állni egy város komplett ellátásának, irányításának. Ez csak egy példa volt, egy jó példa, hogy gyakorlatilag magának a rendszernek is köszönhette volna valaki a tanulmányai, szakmáinak romlását, véget.

2018. jan. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 Alain Delon ***** válasza:
91%
34: Pár hete mondta egyik ismerős, hogy egy webfejlesztő céghez ment dolgozni, és ők ott Debianon fejlesztenek. Akkor ők sem tudják, milyen rossz az?
2018. jan. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 anonim ***** válasza:
0%

# 37

Nem baj de te tudod mi a jó... Csak az nem számít hogy te mit használsz vagy otthon mit csinálsz. Többnek és okosabbnak érzéd magad mint egy egész városnyi ember, szóval nem is értem miért nem vitted tovább ebbe a szakmában.

2018. jan. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 Alain Delon ***** válasza:
38: Látom, reménytelen vagy.
2018. jan. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 anonim ***** válasza:
100%

Hát ja, egy komplett nagyvárosi infrastruktúra kicsit más ügy, mint otthon eljátszani az ablakkezelőkkel. Emlékezzünk rá, mennyi időbe tellett, míg idehaza a háziorvosok átállták az új rendszereikre DOS-ról Windows-ra, pedig az csak egy nyomorult nyilvántartó rendszer. Még a múlt évtized végén is használtak egyes helyeken DOS-t, mert egyszerűen nem volt olyan Windows-os program, amire át tudtak volna migrálni.

Gondolom, a müncheni infrastruktúra is tele volt Windows-os célprogramokkal, azt pedig ott élő ismerősöm mesélte, hogy sok titkárnő-jellegű alkalmazott panaszkodott, hogy a LibreOffice-ban nem ugyanott van X funkciós, mint MSOffice-ban. Nameg a politika. A régi polgármester ment, az új jött, a Linux-projekt napokon belül le lett állítva. Ki is volt az az ember, akivel az új polgármester olyan szívesen járt el síelni? Az Accentura embere, vagy a Microsofté? Már nem is emlékszem.

2018. jan. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!