Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Linux használók miért...

A Linux használók miért szidják a Windows rendszert és annak használóit?

Figyelt kérdés

Szerintem mindenki használjon azt, amit akar, és ami a céljainak megfelel. Részemről szeretek játszani, emiatt eleve esélytelen Linuxot rakni a gépemre, de nem fikázom a Linuxot használókat, nem bizonygatom, hogy mik a Windows előnyei, miért használhatatlan a Linux egy olyan embernek, aki nem szereti bütykölni a rendszerét, csak használná a gépét stb..


Mégis, ha szóba kerül a két rendszer kérdése, annyira vehemensek a Linux-pártolók, mindenáron be akarják bizonyítani, hogy az ő rendszerük a jobb, és a Windows semmire sem jó.



2018. jan. 2. 19:48
1 2 3 4 5 6
 51/58 Pipas Pisti ***** válasza:

Szerintem felesleges abba az irányba elmenni, hogy ki mit bizonyít, linkel. A tényleges hátteret nem fogjuk megtudni, csak találgatni fogunk és elindul a téma egy olyan irányba, aminek a vége a témaindító kérdés lesz. Annak meg nem sok haszna van. Ha valaki azért látja jónak a windows-ot, mert München vissza áll rá, és ezért tartja "komoly programokat nem tud futtatni" rendszernek a linuxot, akkor nem kell bizonygatni, hogy esetleg téved. Saját gépén, vagy a saját vállalkozásában azt használ legálisan amit akar. Az emberek nagy része nem akar linuxozni, és ebből szerintem két dolog tudja majd kibillenteni:

- ha a Microsoft komolyabban veszi a jogait a szellemi termékéhez, amire az ingyen windows után már van esély.

- ha lesz pár újabb tömeges titkosító vírus esemény :)

2018. jan. 18. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 tabaki ***** válasza:

#51:

Általában is jókat írsz, most is igazat adok neked. Egy politikával terhelt, félszívvel és fél hozzáértéssel végrehajtott, a felhasználókat érdekeltté nem tevő változtatási kísérlet kudarca alapján semmiféle következtetést nem lehet levonni a linux használhatóságát illetően, és azt egy-egy felhasználó lehetőségeire kivetíteni végképp nincs értelme. A szerverek, telefonok tömege, a linux szuperszámítógépes és egyéb tudományos, vagy akár a filmiparban történő felhasználása mind arról tanúskodnak, hogy ez a „komoly programok egyszerűen nem mennek Linux alatt, ez lehetett a baj” kitétel csak tájékozatlanságból fakadó szurkapiszkálás. De a szokásos hétköznapi használatban is bőven akadnak több száz megás, professzionális szintű alkalmazások, 3D-multijátékok, mifenék, amiknek a futtatása alighanem többet követel egy tilitoli-puzzle rendszerigényénél. Effélékkel bárki találkozhat, ha csak belekukkant is a linuxba. Ezt Kérdezőnek is szívből javaslom, talán lazít valamicskét azon a meggyőződésén, hogy a rendszer alapjaiban keresendő a gond. Amiből természetesen nem következik, hogy ő vagy bárki más, akinek nem fűlik hozzá a foga, letérjen a maga kitaposott útjáról.

2018. jan. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 Tom Benko ***** válasza:

@49: hup.hu, végig követheted az átállást. De segítek kicsit:

[link]

2018. jan. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 anonim ***** válasza:
Már az #50-es komment miatt megérte kiemelni ezt a szart :D
2018. máj. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 anonim ***** válasza:
#54 :D
2018. nov. 5. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 anonim ***** válasza:
#16 Hát nem is tudom, nekem még SSD-ről is legalább 10mp, mire használatra kész a gép, igaz, nálam a kikapcsolás az kikapcsolás. Volt, mikor 7mp alatt betöltött, de amióta a HDD benne van, hiába nem rendszermeghajtó, érezhetően hosszabb a bekapcsolási idő. Egyébként azt hiszem alapból nincs hibrid leállás. Nem tudom, amit kikapcsoltam egyedül az a hibernálás. Nem akarok butaságot mondani, szóval nem jelenteném ki biztosra ezt.
2018. nov. 5. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 anonim ***** válasza:
#56 -> #19 :)
2018. nov. 5. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 anonim ***** válasza:
#56 Nekem egyébként SSD-ről (úgy, hogy a home meg a Cache HDD-n van) 42 mp hogy bejöjjön a chrome, de igazából nekem ez tök gyorsan tűnik, mivel évekig dolgoztam lassú géppel. :D
2018. nov. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!