Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Csak én látom így a Linuxot?...

Csak én látom így a Linuxot? Vagy Linux közösséget?

Figyelt kérdés

Régebb óta használok Linuxot, kb.: 5 éve. Debiant vagy Mintet. Én gyakorlatilag azt látom, hogy a nagyon népszerűsített Linux közösség eléggé szűklátókörű emberekből áll.

Azt vettem észre, ha valaki Linuxot használ akkor rögvest gurunak érzi magát, a stílusa is lekezelő. Egyáltalán nem értem, ha teszem azt egy ember feltesz egy kérdést a Mint fórumon, minek kell terminállal villogni. Leggyakoribb példa: Videokártya telepítés....

Mindig sudo add apt ppa.... egy olyan rendszerél ami felhasználóbarátnak készült. Holott a "beállításoknál" elég rákattintani az ajánlottra és működik a dolog. Említhetem még a gyakori ntfs lemez csatolást is (fstab szerkesztés blabla...)... Miért nem jó a beépített grafikus lemezkezelő? Vagy akár a tűzfal.... Gufw kattintgatás?

Nem értem én ezt, ha egy disztró arra készült, hogy egy átlagember csak használja miért kell ilyenekkel elriasztani?



2018. ápr. 15. 12:31
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
#20 Már eleve a kérdező is arrogáns fax, aki a saját vélt vagy valós sérelmei miatt egy egész közösséget jellemez szűklátókürűnek. Vicc az egész.
2018. ápr. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

"Azt vettem észre, ha valaki Linuxot használ akkor rögvest gurunak érzi magát, a stílusa is lekezelő. "


Én mióta GNU/Linux-szot használok azóta vettem le az arcból,mert rájöttem,hogy sík hüŁye vagyok a PC-hez...xD

De próbálok tanulni az okosabbaktól,még ha unják is a banális Google-lal kikereshető kérdéseim.

2018. jún. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!