Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Letezik olyan hogy halozat...

Letezik olyan hogy halozat programozo?

Figyelt kérdés
Illetve ha igen akkor az pontosan mikkel foglalkozik?
2019. szept. 10. 12:54
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem létezik.
2019. szept. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

játékfejlesztésnél szoktak külön embert foglalkoztatni csak a hálózati dolgok fejlesztésére, sőt van amikor erre csapat is van, de főleg olyan játékoknál jöhet ez szóba ahol a multiplayer, vagy csak maga a hálózati kommunikáció kritikus jelentőséggel bír


én programozó vagyok, de amikkel eddig találkoztam általános programoknál ott nem volt külön dedikált ember csak erre, hanem több feladat között a hálózati kommunikációért is feleltünk


viszont van olyan a munkahelyemen is aki csak service-kkel foglalkozik, tehát amiket alkalmazások hívnak meg hálózaton


nem tudom te pontosan mire gondoltál ilyen téren

2019. szept. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
56%
Munkakör akár még lehet is, de ilyen képzés vagy szakma nincs.
2019. szept. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Derwer ***** válasza:

Olyan van aki tud programozni és a hálózathoz is ért. Software Defined Network - témakörben, avagy SDNben dolgozik az ilyen ember.


Programokat, Scripteket ír, amivel a hálózati üzemeltetést, esetleg deploymentet segíti. Illetve tulajdonképpen simán rajta landolhat a teljes monitorozó rendszer karbantartása is.


Cisco is régóta mondja hogy ez a jövő, van is benne perspektíva. (hogy a klasszikus networkös pozik emiatt megszűnnének azt azért kétlem)

2019. szept. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet másra gondolunk, de azt, hogy "hálózat programozó" rá lehet húzni arra is, hogy valaki szerver-kliens architektúrájú szoftvert fejleszt. Amiből szerintem nincs kevés, vegyük pl a felhőszolgáltatást megvalósító szerverek fejlesztését.
2019. szept. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!