Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyire hatékony programozást...

Mennyire hatékony programozást tanulni könyvből? Ha abból tanulok sikeresen el tudnék-e vele helyezkedni ebben a munkakörben?

Figyelt kérdés
Szeretnék elkezdeni programozást tanulni. Három nyelv érdekelne a C++, C# illetve a JAVA. Ha van rá lehetőség, könyveket is kérnék kezdőtől a haladóig, hogy melyikek a legjobbak.

2019. jún. 20. 09:34
 1/6 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem először algoritmizálást, algoritmusok működési elvét érdemes tanulni.

Web-ről, tutorial-okból vagy hasonló helyekről inkább érdemesebb programozást tanulni, mint könyvből, valószínűleg naprakészebb tudást kapsz azáltal.

2019. jún. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

a könyv alapnak jó, de hosszútávon úgy is váltani fogsz más fajta információ forrásokra


megtudsz tanulni programozni könyvből, de utána a naprakész tudást és sok-sok ismeretet más forrásból fogod összeszedni

2019. jún. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Első: Persze az alapoktól szeretném kezdeni, hogy mindent értsek ezzel kapcsolatosan. Esetleg linket tudsz adni, hogy hol találhatok ilyeneket?


Második: Igen, én is úgy gondoltam, hogy először könyvből az alapokat utána pedig, ahogy Te is írtad, ha már benne vagyok, akkor majd sikerül más forrásokból is frissíteni az ismereteimet.


Köszönöm a válaszaitokat!

2019. jún. 20. 10:03
 4/6 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen, hogy kezdő meg haladó, ez nem idegennyelv. Keress rá udemyn pár népszerű kurzusra és csináld azt.
2019. jún. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az az igazság, hogy hatékonyan sehonnan nem fogsz tudni megtanulni programozni. Szint úgy semmi mást sem.


Nincs olyan könyv, nincs olyan kurzus, ami leírna minden létező dolog az adott témakörben. Csak azt írja le, ami a könyv írója szerint fontos.


Az információk szét vannak szórva a világban, az interneten, és neked ezeket kell begyűjtenéd. Szóval kezdj el egy kurzust, vagy könyvet, és haladj sorban a témák között. Valószínűleg alapnak jó lesz az amit leír az adott könyv / elmond az adott kurzus, de ha tényleg szeretnél belemélyedni, akkor különböző forrásokból is kell információt gyűjtenéd.

2019. jún. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Könyvek mellé szerezz be "algoritmusok és adatszerkezetek", "programozás módszertan" könyveket is.
2019. jún. 21. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!