Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ti hogyan tanultátok a program...

Ti hogyan tanultátok a programozást? (C#)

Figyelt kérdés
Próbálok otthon tanulgatni, nézegettem könyveket is,de egy szót sem értek gyakorlatilag. Próbálom órán is felvenni a tempót, de nem könnyű.. Újra szoktam csinálni, amiket órán vettünk, de az sem elég egyenlőre, elég dinamikusan haladunk. Sokszor a kapcsos zárójeleket is összekutyulom.
2019. szept. 12. 13:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Értsd meg, ne magold. Mit miért, mit mikor. Ha rájössz a logikára, onnantól menni fog. :)
2019. szept. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Eleinte ez ilyen. Tekints úgy rá mint egy nyelvre, ami nyelvtant használ, de gépi logikával. Továbbá ha hibát jelez, akkor az nem véletlenül.


Minden program nyelv, más és más, de mivel mind gépi logikán alapul, úgy vannak azonosságok minden nyelvben. Tehát, ha 1x megérted, sokkal könnyebben tudod megtanulni bármelyik más nyelvet. Tehát ne elsődlegesen C#-ot tanuld, hanem programozást C# környezetében.


Csak 1x kell átesned egy holtponton utána, megérted és egyértelmű lesz minden.


Kapcsos jelek a blokkokat jelöli. Mivel a számítógépnek a "tab" és a "space" nem mond semmit, és fordításoknál az amolyan formázásokat eltávolítja (kommentekkel egyetemben).


Pl. egy JavaScript esetén így néz ki:

function(e,t){n["[object "+t+"]"]=t.toLowerCase()});var h=function(n){var e,d,b,o,i,h,f,g,w,u,l,T,C,a,E,v,s,c,y,k="sizzle"+1*new Date,m=n.document,S=0,r=0,p=ue(),x=ue(),N=ue(),A=ue(),D=function(e,t){return e===t&&(l=!0),0},j={}.hasOwnProperty,t=[],q=t.pop,L=t.push,H=t.push,O=t.slice,P=function(e,t){for(var n=0,r=e.length;n<r;n++)if(e[n]===t)return n;return-1}


Amit te jobban látsz az ez. A végéről másoltam ki és formáztam be (gyík hsz hülyén formáz, így ...-ot tettem bele):

function(e,t) {

... for(var n=0,r=e.length;n<r;n++) if(e[n]===t) return n;

... return -1

}


C#-nál dettó, csak ott mást kapsz fordítások folyamán. JS-t csak szemléltetés. Így a kapcsos szárójelek egy blokkot jelöl, és előtte szerepel hogy minek a blokkja.


foreach (X x in list)

{

... Console.WriteLine(x);

}


Tehát list egy lista. Mivel foreach, minden elemét egyesével leképzi az x-be. Majd a {...} tartalmát annyiszor futtatja le, ahány elem van. Azaz a foreach blokkja. Amit alá írsz, az már nem hozzá tartozik, így a foreach lefutása után jön. Funkciók/Metódusok szintén ezzel a logikával. Csak ahhoz tartoznak, ami azon belül van.

2019. szept. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

van akinek egyszerűen az agya nem áll rá


sajna vagy megszokod vagy megszöksz :D

2019. szept. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az életben minden csak és kizárólag azon múlik, hogy mi az amit szeret csinálni az ember.


Ha olyan dolgokat csinálsz, amit utálsz, az soha nem fog menni.


Hogy honnan tudja az ember, hogy mit szeret? Érzi!


Mondhatnám azt is, hogy minden szakmára születni kell.


Persze lehet próbálkozni, de a végeredmény valami olyasmi lesz, mint amikor Győzike kislánya kifestette a falat sz@rral... :-)

2019. szept. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!