Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szoftverfejlesztő OKJ szakdolg...

Szoftverfejlesztő OKJ szakdolgozat, mit készítenétek?

Figyelt kérdés

Sziasztok,lassan itt az ideje kitalálni és egy fél oldalban kifejteni a szakdolgozat témáját,de egyelőre tanácstalan vagyok.

Szeretnék kilógni a sorból és nem webezni,mivel a jelenlévők 99%-a egy 18ezredik webshopot vagy cms-t fog csinálni.

Valamilyen desktop alkalmazást szeretnék,de a példák nem túl izgalmasak(szintén ötezredik leltározó szoftver és társai).

Eddig egy IRC kliensre gondoltam,végponttól végpontig történő titkosítás lehetőségével.Többek között mert régebbről van már egy undorító megvalósítása,illetve nekem hasznos és érdekel is.Viszont ezt az egyik konzultáló tanár leszavazta,persze azért majd a többinek is felvetem.

De attól függetlenül ilyen témában gondolkodnék még.Hálózatkezelés megy és érdekel,így valamilyen platformfüggetlen alkalmazást csinálnék,amit esetleg egy későbbi állásinterjún meg is tudok mutatni úgy,hogy halálra unnák vagy röhögnék magukat rajta.

Szóval bármi ötlet ami valamennyire kapcsolódik ezekhez?Ami nekem még lenne az sajnos nem jöhet szóba :D

Bár ez annyira nem lényeges,de C#-ban vagy Java-ban írnám,ha már ezt a kettőt tanuljuk bent.


2019. szept. 26. 19:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Egy atlagos webshop sokkal bonyolultabb egy IRC kliensnel es sokkal tobb piackepes technologiaval erintkezhetsz.
2019. szept. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Esetleg felturbozhatnad azzal, hogy webes klienst keszitesz hozza. Azaz az IRC szerverrel kommunikalo resz a te szervereden futna, es bongeszoben megnyitsz egy oldalt, ami websocketen vagy ajaxszal kommunikalna a te szervereddel. Es ez hasznalhato lenne olyan halozatokban is, ahol peldaul tiltanak mindent, ami nem HTTP.
2019. szept. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!