Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szoftverfejlesztő szakdolgozat...

Szoftverfejlesztő szakdolgozathoz tudna esetleg valaki ötletet adni nekem?

Figyelt kérdés

Idén kell szakdolgozatot csinálnom, de eléggé tanácstalan vagyok, mert egy év után azért közel sem állok olyan szinten programozásból, hogy bonyolultabb szoftvereket készítsek (így azok, amiket én kigondoltam,meg ötletet találtam a neten, esélytelenek. Esetleg van valakinek valami jó ötlete, ami szerinte hasznos lenne, mint program, és még kivitelezhető is egy juniornak, hogy elkészítse?

A program lehet webes, androidos, de én inkább webeset szeretnék főleg.

Előre is köszönöm!



2017. szept. 14. 18:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Kicsit irhatnal, hogy mit tanultal, mihez ertesz, mi erdekel?
2017. szept. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Csinálhatsz mondjuk egy egyszerű videómegosztó oldalt, amit tesztvezérelt fejlesztési módszert használva készítesz el. A feltöltött videók egységes formára alakításához ott van az ffmpeg, szóval még azzal sem kell foglalkoznod. Kitérhetsz a skálázhatóságra is, mondjuk Apache Cassandra adatbázist használva.
2017. szept. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én tuti csinálnék egy olyan alkalmazást, ami weben és androidon is működik. Mondjuk egy bevásárló-lista alkalmazást.


Címszavakban:

1) Facebook regisztráció

2) Egy felület, ahol beviszed, hogy mit kell venni

3) Valakivel megosztod (mondjuk lehúzpd az FB API-n keresztül, hogy kik az ismerőseid, és privát üziben posztolsz nekik, hogy ezt kell venni a bótba' köszi, puszi!)


Ez az alap. Ehhez kell egy minimális adatbázis (legfeljebb négy tábla). Ha ez megvan, akkor kis lépésekben kezdheted variálni, mondjuk egy Android app-pal, amit redukálhatsz, elannyira, hogy lényegében csak egy böngésző, ami a weboldalad mobilra optimalizált részét jeleníti meg.


Utána lehet variálni a végtelenségig: mi van a hűtőben, vonalkód-olvasás, időzítés, kívánság-lista, stb. Nem nagy truváj, de sokat lehet tanulni.


Pár jó tanács:

- Mielőtt nekiállsz a projektnek, ismerj meg legalább egy verzió-kövtő programot (a GIT-et javaslom), és minnél gyakrabban kommittolj (ha megismered, tudni fogod mit jelent kommittolni)

- Gondolkodj kicsiben és egyszerűben! (én marha sokszor elkövettem azt a hibát, hogy túlgondoltam valamit. A cél az MVP - minimum viable product)

- Google, google, google - mindenre van válasz

- Kezdd azzal, hogy leírod akárhova is, hogy mit vársz egy funkciótól. Magyarán tervezd meg. Mik a buktatók? Kezemben van minden tehnológia?

- Apropó: ne félj kísérleti projekteket csinálni. Az egyik pársoros csak FB-n regisztrál, a másik csak üzenetet küld. Amikor érted, hogy mit csinálsz, már "szépen" is beépítheted. (ezt amógy prototyping-nak hívjuk, hasznos dolog)

2017. szept. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Programozni C#-ban programozunk, tavaly főleg játékokat csináltunk, pl. bomberman, snake, bárány-farkas játék. De tanultunk MySQL-t is, és kicsit belekezdtünk a webprogramozásba is, amit idén folytatunk több óraszámban(tavaly alig volt).

Témának ma eszembe jutott a környezetvédelem, de megfontolom azokat is,amiket írtatok.

Igazából félek, hogyha most nagyon belemennék bonyolultabb dolgokba, akkor a végén elvesznék, és nem tudnám befejezni.

2017. szept. 15. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!