Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szoftverfejlesztők/programozók...

Szoftverfejlesztők/programozók nektek hogy alakult a szakmai életetek?

Figyelt kérdés

Olyanokhoz szól a kérdés akik mondjuk nem több mint 5 éve vannak szakmában.


-Milyen végzettséged volt mikor elkezdted az álláskeresést?

-Milyen nyelvben, keretrendszerben kezdtél el dolgozni?

-Nem volt nehéz 0 szakmai tapasztalattal állást találni az elején?


2019. szept. 30. 14:42
 1/4 anonim ***** válasza:

- Már az egyetem alatt (tehát érettségivel) elhelyezkedtem iskolaszövetkezeten keresztül, ahol azután felvettek teljes munkaidőbe is

- Androidoztam, Java és JavaScript főként

- Nem

2019. szept. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

- egyetem alatt kezdtem Schönherzen keresztül, miután az programozós tárgyaim egy jelentős részét már megcsináltam, 4. félévben asszem

- junior Java fejlesztőnek vettek fel, így leginkább Springeztem

- nem, írtam egy tesztet a Schönherznél, aztán pár nap múlva felhívtak, hogy mehetek interjúzni

2019. szept. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1. Gyakornokként dolgoztam már egyetem alatt egy cégnél, de ott soha nem fizettek volna jól, ezért végzés környékén kerestem először első normális állasom. Programtervező informatikus BSc végzettségem volt(lett) akkor.


2. Gyakornokként először PHP nyelv, Prado keretrendszer, meg egy kis Yii. Első rendes munkahelyen Java, Vaadin, némi Java EE. Azóta ia Java vonalon dolgozok immár a harmadik cégnél, most épp Spring, Wicket.


3. De, pedig mint írtam, már nem volt nulla a tapasztalatom. Én egy vidéki megyeszékhelyen éltem akkor. 3 hónapig kerestem, a legtöbb helyről vissza sem írtak, mindenhol 3-4 év tapasztalat kellett volna. Végül távmunkában találtam állást. 3 év múlva újra körbenéztem a munkaerőpiacon, és látva hogy nagyon kevés a lehetség, jöttem Budapestre, itt sokkal jobb a helyzet.

2019. szept. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

amikor főállásba álltam, akkor ezek voltak:

1 OKJ + 2 Felnőttképzés + 6 év hobbi szintű fejlesztés


na hát kicsit vicces, webmester (PHP) végzettség + Visual Basices múltam miatt C#-os helyre vettek fel először, igaz PHP és C# is volt amivel foglalkoztam ott


SOHA nem kerestem munkát és mindig találnak meg sorra emberek, pedig tényleg nem is keresek, hanem visszautasítom nagy részét (néha-néha bevállalok ezt-azt azért amiben látom a jó szakmai lehetőséget és persze megfizetik)

nálam az első munkahely is úgy jött, hogy az utolsó nyaramat ki akartam élvezni, de ismerősöm csesztetett, hogy írjak önéletrajzot, mert ismerőse nagyon keres fejlesztőt (mint oly sokan) és végül augusztus 1-jén munkába álltam

neten azért szétnéztem korábban, hogy milyen lehetőségek vannak esetleg, nem volt az sem rossz, ez ahova mentem inkább kapcsolat és szakmai téren volt jelentős, anyagilag kevésbé, de mára behozta úgy ahogy magát a dolog :)


ma már a webfejlesztés nem annyira izgat (igaz most épp PHP fejlesztőként dolgozom főállásban), mellékesben és hobbi szinten játékfejlesztés ami nagyon tetszik

hosszabb távon web + játékfejlesztés a terv és ahogy látom a lehetőségeimet a kettővel vegyesen elég kényelmesen eltud lenni az ember (igaz a webet lassan csak saját célra)

2019. szept. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!