Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szoftverfejlesztő OKJ után...

Szoftverfejlesztő OKJ után érdemes egy egyetemi szakra mennem?

Figyelt kérdés
2019. okt. 1. 17:44
 1/6 anonim ***** válasza:
57%
Igen, mert így kaphatsz erős matematikai/számításelméleti alapokat.
2019. okt. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A matekot általában nem értem.
2019. okt. 1. 18:09
 3/6 A kérdező kommentje:
Pl. Ki tudok számolni egy határértéket, de közben nem értem mit csinálok, bármilyen fura is.
2019. okt. 1. 18:12
 4/6 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem igen, de biztonságosabb, ha mellette szoftverfejlesztő állásod is van, mert dolgozhatsz 6 órában (meg is élsz) és mellette esti egyetem, vagy ha elmész Kecskemétre levelezőire, akkor is támogat a melóhely. Plusz mivel ebben dolgozol, TUTI könnyebb az egyetem plusz már dolgozol, így nem kell azon görcsölni, hogy jaj, teszem azt adminisztrátori munka és suli mellett mikor lesz időd hobbiprojektekre. Így olyanok nem kellenek.


Én személy szerint mindenképp szeretnék proginfós diplomát (ha nem azt, akkor mérnökinfót) a matematikai alapok és úgy általában a szélesebb körű, stabilabb alaptudás miatt (algoritmusok, több nyelv, stb), csak még fogalmam sincs, hogyan fog összejönni.

Én tanfolyami jellegű OKJ-ra járok, azzal elhelyezkedni is egy művészet. Holnap megyek állásbörzére, de szerintem csak azért, hogy miután távoztam, hangosan röhöghessenek.


Kicsit összevissza írtam, mert a gondolataim is összevisszák ezzel kapcsolatban és olyan ez az egész, hogy az ember bármit csinál, az rossz döntésnek bizonyul. Az OKJ rossz, bootcamp rossz, proginfó rossz, mérnökinfó rossz.


Összességében megéri szerintem.

A jövőben jól jöhet munkahelyváltás, előmenetel, gazdasági világválság, külföldi munkavállalás esetén.

Én ha addig élek is akarok egy szakirányú diplomát, de hogy mikor...hol...hogyan...

2019. okt. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért szokták mondani, hogy ez rossz, az rossz, mert semelyik nem fog téged arra megtanítani, hogy tudj mindent a nyelvről, ismerd az összes apit, stb... Ezek a tanfolyamok arra tanítanak meg, hogy hogyan gondolkodj, hogyan értsd meg a programnyelvet. Az egyetem pedig ad egy erős matematikai alapot, ahogy az egyik előttem lévő kérdező írta. Ez csak rajtad múlik, én megtanultam bármilyen képzés nélkül minőségi kódot írni, és simán meg tudok tanulni idővel bármilyen programnyelvet, mert rájöttem arra a gondolkodásra, amire kell.
2019. okt. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Attol fugg, hogy munka mellett akarod, vagy 3+ even at kizarolag arra osszpontositasz. Illetve, hogy az OKJ-vel milyen szintre jutottal, programoztal-e mar elotte.
2019. okt. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!