Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A kecskeméti levelezős mérnöki...

A kecskeméti levelezős mérnökinfó alapszakról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
2019. okt. 1. 23:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Egy evet jartam oda nappalin, inkabb ne.
2019. okt. 2. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Végzős vagyok jelenleg Kecsón, hát vegyesek a véleményeim. Vannak jó tanárok és nagyon rosszak is. A tananyag mennyiségével nem mindig volt bajom, de néhány tantárgyat alapjaiban újragondolnék a helyükben.


Habár nincs tapasztalatom más egyetemi oktatásokkal, a más egyetemről hallottak alapján, valamint a mesterképzésre történő felvételi segédletek és mintafeladatok alapján úgy gondolom van hová fejlődnie a GAMF-nak.


Ugyanakkor ha egyetemre mész, bárhol is legyen az, szerintem nem lősz mellé. Ez a szakma sokszor önmagában is megállja a helyét, az egyetemi oktatás csak megalapozza/kiegészíti azt. A legtöbbet azonban neked kell hozzátenned. Leülni és tanulni, ha már az egyetemi tananyagon túl vagy, akkor hobbiprojekteket nyúzni.


Utólag már kicsit bánom, hogy Kecskemétre jöttem, de én mindig is olyan típus voltam, aki kihasználta a legkisebb lehetőségeit is. Ennek köszönhetően már 2 éve (egyetem mellett) a szakmámban dolgozom fejlesztőként egy cégnél, szabadidőmben. Nem azt mondom, hogy az egyetem nem tett mellé, inkább azt, hogy nekem kevesebb is elég volt ahhoz, hogy magamtól később tovább fejlődjek. De annak aki egyetemben gondolkodik, annak lehetőleg nevesebb egyetemeket ajánlok: ELTE, BME, SZTE, DE...


Én már abban is biztos vagyok, hogy mesterképzéssel szeretném kiegészíteni a kecskeméti diplomám. Később nem fog sokat számítani, hogy honnan jöttél, a legtöbb cégnél az a lényeg, hogy legyen papírod. De az egyetemen is rengeteg dolgot megtanultam, amire magamtól soha nem kerestem volna rá. Ez nagy előnyt tud később adni, hogy sokkal könnyebben tanulsz új dolgokat, mert rálátást kapsz.


Az egyetem véleményem szerint nem nehéz, nekem még így is rengetek szabadidőm volt (persze GAMF-on nem nehéz - de tényleg sokat magamtól is hozzátettem, volt, hogy hetekig ki sem kapcsolódtam, se film, se játék, se szórakozóhely, csak munka, vagy hobbiprojekt). A lényeg, hogy ne maradj le a tananyaggal, ha hobbiprojekteken gyakorolsz, akkor élvezed is és később sokkal könnyebb lesz áttérni más dolgokra is.


Szerintem, ha 26 alatt vagy még a mesterképzésen is megéri elgondolkodni, nem csak az alapképzésen. Ha felette, akkor is megéri az alapképzés a mesterképzésen pedig majd elgondolkodsz, ha odaérsz.


Kitartás és hajrá! :)


ui.: A legfontosabb, hogy elkönyveld magadban, hogy mostantól nincs annyi szórakozási lehetőség, nincs olyan, hogy hétvégén kikapcsolsz, mert közbe jöhet valami, vagy lemaradhatsz valamivel, stb. De ez szerintem nem csak egyetemen lesz így, hanem utána is. Ez van, ehhez hozzá kell szokni. :( Engem ez a gondolat győzött meg mindig arra, hogy tanuljak. Ha elkezdtem utána már ment magától.

2019. okt. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

oda jarok, most kezdtem, nekem tetszik eddig


sajnos tenyleg faraszto, mikor pihenni szeretnel mert vegre szombat kelhetsz hajnalban, foleg ha nem kozeli vagy...

2019. okt. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!