Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Java programozás: milyen...

Java programozás: milyen forrásokat ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Az Oracle oldalát olvasom angolul, mást még nem néztem.

Minden érdekel, milyen jó könyvek vannak, tanfolyamok, iskolák, online anyagok, akármi?


Te hogy tanultad meg?



2019. nov. 10. 16:22
 1/5 Xhepton ***** válasza:

Sololearn.com itt a basic van fent, de nagyon jól megcsinálva... könnyű feladatokkal komment szekcióban kisegítenek hogyha nem érted az anyagot...

De a telefonos alkalmazás sokkal jobb, más embereket ki lehet hívni amibe elég gyorsan kell gondolkodni néha vagy csak szimplán ilyen hogyismondjam... "átbaszós" kérdések vannak ami eléggé fel tudja kelteni a figyelmem.


Ha ez megvan akkor csinálj meg az emelt infó érettségi 4. Feladatát (az a programozási) ha az lazán megy akkor az tökéletes


Illetve az ágazati emelt infóban Objektum-orientált feladat van ha már azt is megtudod csinálni lazán akkor már egész jól megy


Ezek után már csak a konkrét projektek vannak pl legyen maga a projekt a lehető leggyorsabb (optimalizálás) vagy a hackerek ellen való védekezés, ilyesmi... de az még nagyon odébb van hogyha most kezded, és ez eléggé a programozásnak a mély pontja

2019. nov. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Xhepton ***** válasza:

#1+

Legalább is ahogy én tanultam meg...

2019. nov. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mennyi idő alatt és mennyi idő befektetésével érted el, hogy az OOP-s is jól ment?
2019. nov. 10. 17:09
 4/5 Xhepton ***** válasza:

#3

Nah ez nagyon jó kérdés, 13 évesen kezdtem el a programozást mert tetszett hogy a hackerek mire képesek C++ volt az első majd feladtam mert kissé nehéz volt majd pár hónappal később kezdtem el a Python 3-at ami a dinamikus programozásról szól és az olvashatóságról (szóval jóval egyszerűbb mint a C++)

Ebben tanultam meg az OOP-t is 1. Nek magát a Basic részét (talán egy kicsit többet) 1 hónap alatt elég fiatalon is ment de ez csak Basic a többit igazából aprólékosan tanultam meg hosszú idő alatt mert akkoriban annyira azért nem érdekelt és most így csak úgy tudom erőfeszítés nélkül mint amikor felősz egy anya nyelvvel és a hosszú idő alatt erőfeszítés nélkül úgy megy

2019. nov. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Oracle oldala teljesen jó.


+ Tervezési minták, Clean code

2019. nov. 11. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!