Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért gondolja sok, már...

Miért gondolja sok, már fejlesztőként dolgozó ember, hogy mások otthon, egyedül, esténként 2-3 óra tanulással eljuthatnak egy jó erős junior szintre?

Figyelt kérdés

Erős, válságálló, "jó szakember" szintre gondolnak. Miért hiszik azt, hogy munka után, félálomban, TÖKEGYEDÜL valaki erre a szintre eljut?

Nevetséges.


2019. nov. 10. 19:30
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

én suli mellett tanultam meg a programozás nagy részét (nem infó szakon!), kollégám rajztanárként tanulta otthon, mert jobb lehetőséget akart


el lehet jutni, de sokan feladják már elég korán, ez egy elég jó szűrő is, aki feladja 2-10 óra után az nem is való fejlesztőnek


van egy srác akivel mostanság dolgozom közös projekteken ő gyárban dolgozik és főleg az SQL érdekli, önszorgalomból elég messze eljutott és szerintem már simán is tudna dolgozni a szakmában, persze sokat fejlődne még amíg eljut a profi szintre

2019. nov. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Engem is így vettek fel az első munkahelyemre kb 2 éve, full más területről. Másfél év erős otthon tanulással munka után, előtt, metrón ülve, hétvégéken stb. Kaptam segítséget szoftverfejlesztő ismerőstől is. Juniornál a legtöbb cég nem a szakmai tudást, hanem kompetenciákat, személyiséget néz. Persze vannak a tipikus whiteboardozós állásinterjúk, de még ha szarul is teljesítesz cserébe megmutatsz 4-5 saját projektet (ami lehet bármi, akár a legegyszerűbb játék is) és tudsz értelmesen beszélgetni, látják a lelkesedést akkor simán adnak egy esélyt. Érdemes olyan cégeket keresni ahol hírdetnek mentoring programot, eljárni meetupokra, kapcsolatokat szerezni. A jó erős junior szint meg szerintem egy egyetemről kijövő embernek is alsóhangon 1-2 év a szakmában. Prod ready kódot írni egész más, mint saját magadnak. Ráadásul a programozási nyelven kívül rengeteg egyéb tool van amit használni kell, én ezekkel is rengeteget szívtam, mert életemben nem hallottam előtte pl dockerről, webpackről, nem tudtam hogy működik pontosan a http, ip, mi az az ssh szóval ilyen tök alap dolgok. De jófejek voltak és mindent megtanítottak, hidd el találni olyan cégeket akik hajlandóak ebbe időt és energiát fektetni.
2019. nov. 12. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Azért, mert ha ráérzel, és van hozzá affinitásod, akkor ez konkrétan így van.

Nem kell papír, nem kell semmi, SEMMI ehhez az egészhez. Az kell, hogy tudjál googlezni, és le tudd fejleszteni amit eléd raknak, minimum bitang rosszul, csúnyán, inkonzisztensen, hibásan és redundánsan.


Ha megcsíped az első gyakornoki melóhelyet, onnantól pedig ömleni fog beléd a tudás. Csak azt kell elintézni, hogy ne halj éhen a gyakornoki fizetésből pár hónapig.

2019. nov. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

"minimum bitang rosszul, csúnyán, inkonzisztensen, hibásan és redundánsan"


Hát így már most megy. :D Ilyen színvonalon talán idegen programozási nyelven is menne.



Gyakornok csak nappali tagozatos egyetemistaként lehet az ember.

2019. nov. 12. 21:14
 25/28 anonim ***** válasza:
52%

# 18 - és az összes eddigi írásodra válaszolva:


én úgy látom a gondolkodásoddal van hatalmas probléma. Névtelen itt kihisztized magad, hátha elcsípsz egy olyan véleményt, vagy tanácsot ami neked tetszik, hogy extra motivációt szerezz.


Megnéztél 10 videót? És hány doksit, hány fórumbejegyzést, hány szakmai cikket futottál végig? Tudod ezeket nem elsőre futod le, hanem elkezdesz megcsinálni valamit egy videó alapján, elakadsz, és elkezdesz googlezni. Itt mindig, minden alkalommal googlezni fogsz, mert nem fog eszedbejutni hirtelen az adott keretrendszer egy parancsa, vagy rákeresel arra, hogy azt a dolgot amit régen használtál tök máshol, azt vajon az adott rendszerben is használhatod-e, vagy jó praktika stb. Ez nem egy szalagmunka, itt hálisten semmi mást nem kell tenned, csak gondolkodni józan paraszti ésszel.


Mit akarok megcsinálni? Egy olyan dolgot. Oké, de így meg úgy kéne működnie. Google: így meg úgy működés funkció howto. Aha, nem értem. Megnézem még 15 helyen. Aha félig értem. Lefejlesztem, nem működik. Google: ménem működik. aha, dehülyevagy. Még mindig nem működik. google: értelmesen felteszed a kérdésed a hibával kapcsolatban, mert már meg tudod fogalmazni a kérdésed 15 óra szopás után. óóóó műűködik. Kész, lefejlesztettél egy funkciót az appodban.


Az EGÉSZ szakma erről szól. Csak egy idő után bizonyos dolgokat már csuklóból csinálsz, és vakon odanyúlsz az eszköztáradban, ahová épp kell, és megspórolsz 6 óra googlezást, mert egyszer már történt veled hasonló. Szopni és gondolkodni, órákat elvágni ugyan úgy fogsz, csak egyre bonyolultabb és komolyabb problémákon.


Gondolkodj el azon, hogy akarod te ezt egyáltalán, mert ez egy gyönyörű szakma, de ennek csak akkor van értelme, ha az úgynevezett szopás részét is fanatikus áhitattal csinálod.


Van egy problémád: nem tudsz továbbfejlődni. Solution: keresel egy jobb technikát a fejlődésre, új stratégiát építesz föl, új anyagokat keresel, új célokat tűzöl ki. Old meg a problémádat, mert senki nem fogja helyetted. De segíteni hidd el MINDIG fog valaki. Mindig.

2019. nov. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:

" Névtelen itt kihisztized magad, hátha elcsípsz egy olyan véleményt, vagy tanácsot ami neked tetszik, hogy extra motivációt szerezz."


A hiszti szóval van némi gondom, de a többiben van valamennyi igazság.



"Megnéztél 10 videót? És hány doksit, hány fórumbejegyzést, hány szakmai cikket futottál végig?"


Én nem szeretek videóból tanulni (amúgy nem is értem, más miért).

Szakmai cikk, doksi rengeteg... Csak ma nagyon sokat.


"googlezni fogsz, mert nem fog eszedbejutni hirtelen az adott keretrendszer egy parancsa, vagy rákeresel arra, hogy azt a dolgot amit régen használtál tök máshol, azt vajon az adott rendszerben is használhatod-e, vagy jó praktika stb."


Ezek azért már nyilván nem újdonságok.


"értelmesen felteszed a kérdésed a hibával kapcsolatban, mert már meg tudod fogalmazni a kérdésed 15 óra szopás után. óóóó műűködik. Kész, lefejlesztettél egy funkciót az appodban."


Történt már párszor ilyen.



"Gondolkodj el azon, hogy akarod te ezt egyáltalán, mert ez egy gyönyörű szakma, de ennek csak akkor van értelme, ha az úgynevezett szopás részét is fanatikus áhitattal csinálod."


A fanatikus áhítattól messze vagyok, de legalább megpróbálnám...

De a cégeknek akkora elvárásaik vannak, amik jelen élethelyzetemben kb teljesíthetetlenek. Jó, az ő részükről is érthető, ugyanis profitot akarnak.

2019. nov. 12. 22:34
 27/28 anonim ***** válasza:

# 26


túlgondolod ezt az egészet. Ha le tudsz írni 150 sor kódot ami csinál valamit már felvesznek bárhová gyakornoknak.


Ezt próbáld meg elfogadni, és engedd el az aktuális álláspontod és félelmeidet.


Gyakornoknak pici pénzért felvesznek szinte bárhová, a feltétel, hogy a cég nagyobb legyen mint egy startup.


A hozzáállásod a baj, akár mennyire hangzik ez támadó jelleggel. Kemény vagy, elkezdted, bírni fogod, elértél egy szintet és még többet fogsz. Ezért mész gyakornoknak mert élsz halsz az infóért amit meg szeretnél szerezni, mert fejlődni akarsz. Akár ingyen az első hónapban.


Hozz egy áldozatot, lépj egy nagyot és kész. Engedj el mindent, mert ez ilyen baromi egyszerű.

2019. nov. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:

Ugyan reggel összeszámoltam, hány cégnél jutottam el minimum valamiféle előszűrésig, de inkább nem írom le.



Gyakornok meg nappalis egyetemista lehet.

2019. nov. 12. 22:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!