Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kellene elkezdeni?

Hogyan kellene elkezdeni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 23 éves vagyok szakmám van, de úgy érzem pályát tévesztettem. Jelenleg esti érettségi mellett dolgozok a szakmámban, de nem szeretem. Érettségi után szamtekkel szemezek, programozás érdekel leginkabb. Ezért szeretném azt kérni tőletek, hogy ajánljatok könyvet és program nyelvet. Nem mondom hogy biztos ez leszek, de szeretnék nyitni felé. :) Köszönöm szépen.

2019. dec. 6. 07:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Matekkal hogy állsz?


Kezdésnek: [link] BME mérnökinfon az első évesek ebből tanulnak. Nem kell semmi előismeret.

2019. dec. 6. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
A matekom 4, ez keves tudás a programozás elsajátításához?
2019. dec. 6. 08:00
 3/15 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm a linket. :)
2019. dec. 6. 08:00
 4/15 anonim ***** válasza:
52%
Elsősorban a google hasznàlatàt sajàtìtsd el. IT területen ugyanus az első ès legfontosabb skill az önàllò problèmamegoldàs, ehhez pedig nèlkülözhetetlen, hogy megkeresed a kèrdèseidre a vàlaszt, ne màstòl vàrd a sült galambot. Könyvek felejtősek, kb mire megìrjàk őket elavulnak. Program nyelv mindenkinèl màs, èrdemes egy hetet ràszànni ès kipròbàlni a legelterjedtebbeket, ès azt hasznàlni, ami neked bejön, tök mind1, hogy az Python, C++ vagy akàrmi, a logikàt mindenben meg lehet tanulni. A matek erőltetèsèt erősen nem javaslom, amìg nem kifejezetten mèrnöknek kèszülsz, de akkor meg menj egyetemre. A programozàs, ès az elmèleti matek tudàs a hìresztelèsekkel ellentètban rohadtul nem jàr együtt, pl egy front end fejlesztő akkor is lehet jò, ha kèt szàmot nem tud összeadni...
2019. dec. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy sült galamb várás lenne hogy tanácsokat kérek, hogy a legérdemesebb elkezdeni, mert mindenhol mást írnak. DE köszönöm a válaszod. Egyébként tanuló ismerősöm a Reiner István felé c# könyvet ajánlotta, de akkor kihagyom.
2019. dec. 6. 08:31
 6/15 A kérdező kommentje:
Egyébként nem szeretnék egyetemre menni (egyenlőre) bárhogy is sikerül az érettségi. OKJ-t szeretnék.
2019. dec. 6. 08:32
 7/15 anonim ***** válasza:

Kérdező, négymillió pont ugyanilyen kérdés van. Besérülhetsz azon, amit írt a 2. meg ezen is, de teljesen igaza van.

Ez nem így megy, hogy ajánljatok nyelvet. Mi érdekelne? Web? Frontend? Backend? Asztali alkalmazás? Mobil? Tesztelés? Big data? Játékfejlesztés? IOT? Mikrokontrollerek?

Ha valóban érdekel, fogod magad és keresel egy kurzust, ami megtanítja az alapokat, a nyelv baromira mindegy. És nem könyvet, mire kijön 1 könyv a nyomdából, addigra elavult is lesz, elszámítva kb. a régebbi nyelveket, mint a C. Angol angol angol. És online kurzus. És google használat. Nem csesztetésből, a problémák megoldásához minden programozó rendszeresen a google-t bújja. Önállóság, logikus gondolkodás, itt kezdődik ez a szakma.

2019. dec. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Csak annyit írt bele akar kóstolni, ne írjatok már neki web, android cuccokat. Előbb az alap vezérlési- és adatszerkezeteket ismerje meg, próbáljon boldogulni velük. Ott kiderul, hogy érdemes-e folytatnia van e érzéke ehhez. Aztán ha megy neki, újra felteszi a kérdést hogyan tovabb.
2019. dec. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Jó és most szerinted ha pl. frontend érdekli, minek ajánlgassam neki a Pythont? Ugyanúgy ha okos otthont akar, nem az Angular tutorial kell neki...

De azt is leírtam, hogy alapokat meg baromira mindegy, milyen nyelven sajátítja el értő olvasás, mielőtt beleszólsz.

2019. dec. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Épp ezaz, hogy nincs konkrét mi érdekel mert 0 ról indulok! És tapasztaltabbaktól szerettem volna meg tudni mivel induljak szerintük. De láttom ide fölöslegesen írtam :)
2019. dec. 6. 10:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!