Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy diszkalkuliával küzdő...

Ducmó kérdése:

Egy diszkalkuliával küzdő diáknak mennyi esélye van arra, hogy programozó, illetve Front és Backend fejlesztő legyen. Ha ismertek olyat aki diszkalkuliával küzd és fejlesztő esetleg programozó, akkor írnátok pár személyes tapasztalatot?

Figyelt kérdés
Jelenleg OKJ-s Gazdasági informatikus képzésre járok, 1 éve egyetemen tanultam de otthagytam, és akkor dolgoztam. Ebben az évben jelentkeztem újra egy infós OKJ szakra. Az érettségim 4-es lett szakmai informatikából, és akkor nem nagyon élveztem. Most viszont motivált vagyok, és szívesen foglalkozom vele. Újra kezdtem tanulni a programozást de viszont diszkalkuliám van és a matematikai és arritmetikai műveletek most sem mennek jól, három-négy óra kell egy ilyen kódsor értelmezésére. Sosem ment jól a programozás még az érettségin sem (kemény 5 pont) de a HTML és az SQL egész jól ment, és igazán szeretem csinálni.

2019. dec. 16. 22:31
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Erőltetni nem kell, de ha szereted, akkor gyakorolj.
2019. dec. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
42%
Egy rendszergazda nem programozik túl sokat, és nem is kell bonyolult számításokat végeznie.
2019. dec. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Az állások 50+%-hoz nem kell matek, hanem a gondolkodásmód.


Modern magas szintű webalkalmazások ( frontend-től a felhőig ), esetében nem kell ismerned matekot. Technológiákkal kell naprakésznek lenni, és megfelelő gondolkodásmóddal rendelkezni.


A matekot itt zsebre teheted. A szakmába senki, az egyetemen is csak a matek tanszék hangsúlyozza a fontosságát.


Emelett párhuzamban "webprogramozás" néven írunk 3 sor PHP-t, meg pár document.write-ot, aminek nyilván semmihez semmi köze. Az oktatók teljesen inkompetensek.


De persze nem is az a lényeg amivel az emberek nagy része foglalkozni fog hanem a matek :D.


Mert az praktikus: Van rá tanár, és könnyű számon kérni.



Mihez kell a matek:

- Egyetem ( Hahaha )

- Machine learning, AI vagy egyéb DataScience irány.

- hardverközeli fejlesztésnél azért elő-előkerül, de sokszor ez már peremterület villamosmérnökkel, tehát ide eleve más beállítottság szükségeltetik.

- pénzügyi szektornak programoznál.

2021. ápr. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!