Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » 30 évesen még van értelme...

30 évesen még van értelme felvételizni programozó szakra?

Figyelt kérdés

2020. jan. 13. 18:57
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

"Nem azt mondom, hogy nem fog tudni elhelyezkedni, hanem hogyha 30 évesen elkezdi, akkor mondjuk egy év csúszással, 34 éves lesz mire elvégzi, azaz akkor lesz a junior szint elején. Senior szintig nyilván eljut, de jó eséllyel architekti, dev lead pozícióig már nem túl valószínű.


De Magyarországon ebből is kényelmesen megél, úgyhogy hajrá, nyugodtan vágjon bele!"


Az jó hír, hogy nem esélytelen a dolog. 30 év múlva 70 év lesz a nyugdíjkorhatár, még az is összejöhet. :)

Motivált vagyok, szeretek programozni. Azon az alapszinten, amennyire tudok.

2020. jan. 13. 19:49
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Igazából az, hogy mennyire messzire fogsz tudni jutni, részletkérdés.

Az ötlet jó, hajrá, vágj bele! :)

2020. jan. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
78%
Van szaktársam mérnökinfón aki munka mellett tolja nappalin, estin meg levelezőn meg magasabb az átlag életkor. Mondjuk a legelején fura lehet az akár 12 év korkülönbség, ha nappalit csinálnád.
2020. jan. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Estin kb ez lehet az átlagéletkor, vagy kicsit magasabb.


De ha esti proginfóra mennél, előtte sokat tanulj, mert nem igazán magyarázzák el az alapokat, az anyag sok, a gyakorlat kevés.


Nem olyan nehéz a programozás (legalábbis amennyit eddig tapasztaltam, majdnem mindenből max pontos lettem vagy annak közelében), de aki itt kezdi, annak horror lehet. Még a ciklust, függvényt,tömböt se magyarázták igazán, csak használni kezdtük már a 2. héttől. C, C++.


A mérnökinfó estijéről nem tudok nyilatkozni, de ha tippelhetnék, hasonló lehet a helyzet.

2020. jan. 14. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Én 36 évesen vágtam bele, úgyhogy hajrá! :-)
2020. jan. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim válasza:
Fél év alatt megtanít a GreenFox Academy. Magánsuli, de elhelyeznek egy kis plusz pénzért cserébe (kicsit több mint 1 millió a képzés, de részletekben fizeted ki). Nem fizetett promóció. Jövőre én is oda jelentkezek.
2020. jan. 16. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

#16 jo vicc


[link]


Kerdezo menjen csak szepen egyetemre

2020. jan. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

#17: Esetleg mindkettő? Nappal bootcamp, este egyetem?

De nem a Greenfoxra gondoltam, hanem olyanra, ahol nincs kizárólagosság. Fél évig mindkettő, aztán 40 órás munka mellett ugyanúgy lehet folytatni az esti egyetemi képzést.

2020. jan. 16. 19:02
 19/25 anonim ***** válasza:
Nagynéném 32 évesen kezdte a mérnökinformatikus képzést levelezőn.
2020. jan. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 MikeS13 válasza:

Na figyi, 32 évesen érettségiztem le estin. Mivel belejöttem a tanulásba rögtön rátoltam egy főiskolát, majd egy egyetemet is mesterképzésben. Amikor ennek vége lett 38 éves voltam. 46 évesen még csináltam egy két éves egyetemi képzést és valószínűleg még tanulok majd. Én 42 évesen váltottam és működik.

Szóval tanulni sohasem késő.

2020. jan. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!