Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Informatikus, informatikus...

Informatikus, informatikus mérnök?

Figyelt kérdés
Informatikus, informatikus mérnök szakot/szakma érdekelne engem! Pontosan mivel foglalkozik a mérnök informatikus? Lenne esélyem kezdőként programozni jól megtanitanak? Mennyit keres egy kezdő? Normális válaszokat köszönöm!🙂

2020. jan. 20. 09:29
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
8%

Pontosan mivel? Amilyen állást kap. Ül egy irodában másik 10-20 komával együtt, aztán gépeket raknak össze, meg felügyelnek rendszereket, amire mondjuk bárki képes, ha megtanulja az adott folyamat működését. Gépeket telepítenek nálunk pl a mérnökök, de már ki akarják rúgni őket, mert egy hülye is össze tud tenni egy gépet, vagy szervert, meg fel is tudja telepíteni, felesleges ezért valakiket külön fizetni.


Alapvető programozást is csinálnak, de igazából semmihez sem értenek csak átfogóan.


Legalábbis nálunk így megy a vállalkozásnál.


Programozni NEM tanulsz meg informatikusként! Max önerőből!

2020. jan. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 Derwer ***** válasza:
100%

Mérnök informatikus szakon nagyon sokmindent megtanulhatsz és a végén szakosodhatsz.


Én tanultam programozást (c#, VHDL, Assembly, Java) , hálózatokat gazdaságtant, IT történelmet, elektronikát, digitális technikát, stb.


Én halizatokra specializálódtam, de a legtöbben programozása.

Es igen nulláról is meglehet csinálni. (azt nem mondom, higy könnyű, de ha az lenne akkor nem lenne hiány benne)

2020. jan. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
25%
Programozni önerőből kell megtanulni szaktól függetlenül. Mérnökinfoval egy kezdő olyan 300 körül keres, legalábbis én ennyit kaptam.
2020. jan. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
0%
Mérnökinfósok általában rendszergazdának, hálózati szakembernek vagy hasonlónak mennek.
2020. jan. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
100%

"Mérnökinfósok általában rendszergazdának, hálózati szakembernek vagy hasonlónak mennek."


Nettó baromság. 500-ból 450 programozónak ment BME-ről is.

PTE-n hasonló az arány.

2020. jan. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:

"de már ki akarják rúgni őket, mert egy hülye is össze tud tenni egy gépet, vagy szervert, meg fel is tudja telepíteni, felesleges ezért valakiket külön fizetni."


#1:

Hát igen, tényleg fölösleges fizetni ezeknek, amikor ott a sok jelentkező, aki ingyen is dolgozna, napi 8 órában. Még bérletet sem kérnének.

2020. jan. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
0%
1-es vagyok. Nem a levegőbe beszélek. Hozzánk pont a múltkor esett be 4 friss mérnök informatikus Dunaújvárosban végeztek, az egyik kivarrt aufban jött! (ami a főnökségnél nem kicsit verte ki a biztosítékot... oké, hogy balekavatón, meg kupázáskor, szakesten elmegy, de munkafelvételire?) Na mindegy. Jöttek, aztán mentek is. Semmihez sem értettek igazán, rendszergazdának vették fel őket, másra nem nagyon voltak jók. De egyik informatikus mérnők sem úgy jön ki az iskolából, hogy komolyabban munkára fogható legyen! Nagyon sokat szívunk velük.
2020. jan. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:

ma 18:27

Valaki veled is sokat szívott régen.

2020. jan. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
52%
Talán mert rendes mérnökinformatikusról beszélünk, nem valami dunai tanyáról...
2020. jan. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
77%

Egyetértek, két valamire való programozó szak van: ELTE proginf és BME mérnökinfó, ezek a mérvadóak.

Most hogy valaki a kiskunfélegyházai főiskolán el tudott végezni valami programozó szakot 0 tudással, az nem jelent semmit.

2020. jan. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!