Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programtervező informatikus...

Programtervező informatikus MSc passziváltatni egy évet hogy dolgozzak, tapasztalatot szerezzek?

Figyelt kérdés
Egy évem van hátra az MSc-ből, mindig jó eredményeim voltak, de a való világban ugye a tapasztalat számít, és eddig csak 2 hónap nyári gyakornokoskodást tudok felmutatni, igazából nem szerettem volna ha a munka a tanulás rovására megy. Szerintetek érdemes lenne egy évet passziváltatni, hogy elmenjek diákmunkában tapasztalatot szerezni, majd befejezni az MSc-t utána? Így még is lenne valamennyi tapasztalatom, amikor befejezem az egyetemet, a hátránya az lenne, hogy egy évvel később szerezném meg a diplomát.

2020. jan. 25. 17:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Én az msct már levelezőn csináltam meg, munka mellett, szerintem úgy a legegyszerűbb. Az meg senkit nem érdekel, hogy mikor szerzed meg a diplomát, hacsak nem kutatási irányba akarsz elmozdulni.
2020. jan. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Diákmunkában nem vesznek fel programozói állásra. Ha meg aláírsz egy munkaszerződést, akkor az nem csak egy évig fog tartani, legalábbis nem teheted azt meg, hogy egy év után faképnél hagyod őket, aztán 2 év múlva visszamész a diplomával. Miért nem keresel szakmai gyakorlat címszóval inkább egy helyet, ahol majd a diplomával el is fogsz tudni helyezkedni? Azt még az egyetem is támogatná szerintem.
2020. jan. 29. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tudtommal iskolaszövetkezeten keresztül diákmunkaként el lehet menni programozni, 25 év alatt akár passzív félévvel is. Faképnél pedig nem biztos hogy ott hagynám őket ha tetszik a hely, csak közben befejezném az egyetemet mellette egy évvel később. Elvégre így szívesebben foglalkoztatnak engem, mintha diplomával állnék tapasztalat nélkül, nem?
2020. jan. 29. 01:03
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor lehet, hogy én tudom rosszul és mégis van ilyen. Ahol én eddig megfordultam informatikai cégeknél ott még nem láttam diákmunkást, ezért furcsállom a dolgot, de hát mindig van új a nap alatt.
2020. jan. 29. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!