Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Az Epam mentorprogram képzése...

Az Epam mentorprogram képzése (Java) 6 hónapos, heti többszöri kötelező mentor-mentorált online képzéssel. A 6 hónap alatt (elvileg) még fizetést sem kapsz. Egy cég hogyan várhatja el ezt?

Figyelt kérdés
6 hónapon át heti 3 alkalommal napközben elérhetőnek kell lenned, tanulnod ezerrel, amivel semmi gond, de mindezt 0 fizetésért? Addig a 6 hónap alatt mivel tartod el magad?
2020. febr. 5. 08:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
67%
A cég azt vár el, amit akar! Ez nem az ingyenkonyha! Ha nem tetszik, váltasz munkahelyet! Ennyi! Én is vállalkozó vagyok, ha az alkalmazott nem azt csinálja, amire utasítom, mehet!
2020. febr. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Nem a képzési idővel, nem az elvárással van a probléma, hanem azzal, hogy ez idő alatt (a legjobb tudásom szerint) 1 forintot nem fizet, míg más cégeknél a betanítás az 1. naptól kezdődik, megfelelő fizetéssel. Így nem értem, hogyan képesek az emberek az Epamnál dolgozni, mert nem értem, honnan van 6 hónapra félretett pénzük.
2020. febr. 5. 09:03
 3/20 anonim ***** válasza:

Azért bármitól függetlenül nem árt, ha az embernek van annyni pénze, hogy 6 hónapra kihúzza, még ha picit szűkösebben is.. pláne ha van hol laknia.

Itt azért nem tízmilliókról van szó...de még 1 millió forint sem kell rá, ha nem akarsz mindenképp drága dolgokat vásárolni. Persze ha albérletet kell fizetni az más kérdés.

Tekintve, hogy szoftver fejelsztőként nettó 1 milliót félre lehet tenni 2-3 hónap alatt, nem hinném, hogy ez olyan nagy elvárás.


Persze én sem mennék olyan helyre ahol nem fizetnek, csak a "mert nem értem, honnan van 6 hónapra félretett pénzük" kijelentésedre akartam válaszolni. Szerintem ha programozó vagy és nincs 6 hónapra elegendő tartalékod az gáz. (Persze más dolgozóknál megértem, ahol alig kapnak minimálbért, ami szintén "gáz", de sajnos így van)

2020. febr. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Itt eleve már csak az, hogy van kismillió elvárás, és a képzésed nem fizetik a mentorprogram keretében. Szerintem ez iszonyatosan nagy gáz.
2020. febr. 5. 11:00
 5/20 anonim ***** válasza:

Nem értem, neked kell fizetni?

Vagy most az a helyzet, hogy tök ingyen kapsz egy képzést és még te vagy felháborodva, hogy nem fizetnek neked azért, hogy képezhessenek?

2020. febr. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Nem érted, hogy heti 3 nap elérhetőnek kell lenni, programozni, kismillió házi feladatot, kurzust megcsinálni, vizsgázgatni, mindezt úgy, hogy 1 ft-ot nem kapsz? Munka mellett ezt hogyan kivitelezed?
2020. febr. 5. 12:34
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemen is pont ugyanez a helyzet... és első félvben ott sincs ösztöndíj (vagy már van? rég jártam...). Utána ha van is, az sem valami sok. (Vagy az elmúlt 15 évben megugrottak az ösztöndíjak?:))
2020. febr. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

De ki kényszerít rá, hogy csináld? Ha nem tudod megoldani, akkor nem csinálod, ilyen egyszerű.

Ez így van bármilyen más képzéssel is, csak máshol általában fizetned is kell, mivel a te képzésed adott cégnek elég sok pénzbe kerül.

2020. febr. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Haver, van aki ilyen képzésekért fizet. Te meg rinyálsz itt, hogy ők nem.fizetnek, hogy te tanulj. Nem tudom milyen világban élsz, de piszkosul elszálltál a valóságtól.
2020. febr. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Figyu, elmondom mi a szitu:


A legtöbb munkahelyen teljeskörű betanítás van, mert főleg olyan gondolkodásmódot, olyan programozási tudást akarnak neked tanítani, amire nekik szükségük van. Az ottléted alatt végig tanulhatsz, és már az 1. naptól kezdve fizetnek neked.

Itt az Epamnál teljesen meglepődve vettem észre, hogy 6 hónapon át 1 forintot nem akarnak neked fizetni azért a képzésért, amit más cégnél is megkapsz - pénzért.


Ezért nem értem, hogy miért éri ez meg akárkinek is.

2020. febr. 5. 12:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!