Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Folytassam a C#-t vagy kezdjek...

Folytassam a C#-t vagy kezdjek neki a Java-nak?

Figyelt kérdés

Még 15 éves koromban kezdtem el tanulni programozni középiskolában (emelt óraszámban), ahol a programozást nagyon megkedveltem. Már egy ideje foglalkoztat a kérdés, hogy melyik programozási nyelvnek, technológiának álljak neki komolyabban, amivel el is tudnék helyezkedhetni.


Néztem álláshirdetéseket Profession.hu-n, ahol megakadt a szemem az Epam Java mentorprogramján. Azon vacillálok, hogy nekifeküdjek-e egyedül még jobban a C#-nak (és húzzam fel még jobban az eddigi tudásomat és tanuljak WPF-t/WCF-t/LINQ-t) vagy kezdjek-e neki a Java-nak és a Java mentorprogramnak.


Szerintetek melyik irányba érdemes elindulni?



2019. márc. 21. 17:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
78%
Mindkettő elég keresett, és amíg semmi munkatapasztalatod nincs egyikkel sem, addig kb. mindegy. Nekem a Java jobban bejött (most is abban dolgozom), számomra sok minden logikusabb benne, de ez nyilván egyéni preferencia kérdése.
2019. márc. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
21%

C#.

A Java nagyon fapad hozzá képest.

2019. márc. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Szerintem te ezt félreértetted, a mentorprogramjuk nem programozó képzés akárkinek! Világosan le van írva, hogy diplomaközeli embereket várnak, nyilván van egy felvételi is, amin először át kell menni. Nem úgy működik, hogy téged érdekel és besétálsz az ajtón mikor kedved tartja, nem egy kis sufnicégről beszélünk.
2019. márc. 22. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

#3:

Bár nem írtam bele a kérdésleírásba, mert nem tartottam nagyon lényegesnek és nem akartam túl hosszúra nyújtani a bemutatkozást, de levelezőn csinálom a mérnökinformatikát. 2 aktív féléven már túl vagyok. Még így sem vennének fel? 🙄

2019. márc. 22. 09:19
 5/19 anonim ***** válasza:
22%
2 félév az semmi, ráadásul egyetemen programozás terén semmi használhatót nem tanítanak. Munkatapasztalat kell.
2019. márc. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy kevés használhatót tanítanak egyetemen, épp ezért örülnék egy ilyen mentorprogramnak, hogy minél több használható ismeretet tanulhassak.


Akkor maradok a C#-nál és tanulok egyedül. Fórumokat olvasva próbálom valahogy kisakkozni mi az, ami használható tudás. 😐

2019. márc. 22. 12:35
 7/19 anonim ***** válasza:
74%
Otthon, magadnak kell összeszedned a tudást. Az egyetem egyetlen dologra jó: hogy papírod legyen, mert a legtöbb helyen sajnos még mindig az számít. Egyébként a legtöbben egyetemistaként, gyakornokként szerzik az első munkatapasztalataikat, és az már elég ahhoz, hogy el tudj indulni valamerre.
2019. márc. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
85%
Nekem az a meglátásom, hogy a Java-t leginkább pénzügyi, gazdasági vonalon használják. Ha ez a terület érdekel (adatbázis kezelés), akkor Java. A c#-ot meg mindenhol máshol :). Na jó, ez túlzás. Performance kritikus dolgok (játékok, CAD rendszerek, szimuláció) talán még mindig c++. Embedded kütyük c, c++, bár egyre inkább python, javascript is. AI: python. Web: javascript. Mobil: Java, ObjectiveC, meg ki tudja még mi.
2019. márc. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

#7:

Azt eddig is tudtam, hogy javarészt otthon kell összeszedni a kellő tudást, azonban, ha van valaki, aki benne van a szakmában és iránymutatást ad, akkor sokkal hatékonyabban tudna működni a tanulás. :) Mérnökinformatika szakra a papír miatt mentem. :D


Székesfehérváron vagy Budapesten (inkább legyen Budapest xD) hova érdemes elmenni dolgozni?


#8:

Úgy általánosságban sok minden tud érdekelni, ebből kifolyólag kénytelen vagyok szelektálni, hogy mi a fontosabb/hasznosabb. :)

2019. márc. 23. 12:11
 10/19 anonim ***** válasza:
24%
Tanuld meg jól a C++ -t, ha azt tudod akkor bármely másik nyelv megtanulásához már csak felejtened kell.
2019. ápr. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!