Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mérnökinformatika (BME) vagy...

Mérnökinformatika (BME) vagy Programtervező Informatikus (ELTE)?

Figyelt kérdés
Sziasztok programozni/programozó szeretnék lenni, applikációkat szeretnék tudni fejleszteni mobilra, pc-re stb. Viszont eléggé zagyván vannak meghírdetve a képzések, ugyanis nem tiszta mit hol lehet tanulni. Ezt a kettő egyetemet találtam ahova felviznék, a kérdés az hogy hova lenne érdemes? mivel lehet könyebben elhelyezkedni?

2020. febr. 13. 16:35
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

ma 07:12


Sok mindent írnak ilyen helyeken, állítólag programozni is megtanulsz, de nem. Utolsó évben jutottunk el oda, hogy van egy projekt feladatunk arról, hogy hogyan lehet SQL-ből adatot lekérdezni C#-ban, vagy egyáltalán egy webapit használni.


Nagyon gyenge az egyetemi képzés ilyen téren, és minden amit tudsz, azt a munkahelyeden fogod ténylegesen megtanulni.

2020. febr. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

"Sok mindent írnak ilyen helyeken, állítólag programozni is megtanulsz, de nem."


Ne hülyíts már, légy szives.

Jártam főiskolára, tudom jól mit oktatnak és azt is, hogyan.

16 éves koromban már írtam programot, pénzért. Azt hittem, nekem semmi újat nem tudnak majd mutatni. Én voltam azok egyike, akit a főiskolán körbevettek, akit csodáltak, irigyeltek, akitől kérdeztek a többiek. Hát, nem így lett. A tudásom, ami a kezdeti előnyt biztosította, elég hamar, gyakorlatilag a második félév végére már kevésnek bizonyult és igencsak kapaszkodnom kellett, hogy eljussak a záróvizsgáig.

Tapasztaltam eleget. Tudom jól, hogy intézményes oktatás keretein kívül egyszerűen nem lehet megtanulni programozni, legalábbis olyan szinten nem, amire az ipar biztonsággal építhet, amit elvár. Aki ennek ellent mond, az vagy nem tudja mit beszél, vagy hazudik.

2020. febr. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

ma 14:07


Akkor elég alacsony volt a tudásod. Én már egyetem előtt tudtam programozni, és azt is eléggé gyenge szinten, és csak bementem zh-ra az 5-ösért kategória volt egytől egyig az összes programozós tárgy. Az egyetemen baromi gyenge az oktatás, és nem egy 16 éves tudásához kell ezt hasonlítani.

2020. febr. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag tök mindegy.

Én nem a fent írt helyekre jártam, de sok osztálytársam volt BME-n, eléggé szivatós. Öcsém most ELTE proginfóra jár, elég sokat programoznak, viszont sok a matek is.

Ami viszont szerintem röhejes az ELTE-n, hogy kötelező az előadások látogatása, kivéve ha négyes feletti az átlagod. Tehát azzal motiválnak tanulásra, hogy utána nem kell tanulnod :) Aki járt már egyetemre, az pontosan tudja, hogy az előadások nagy többsége, teljesen felesleges, cserébe elveszi az időt attól, hogy szerezz egy gyakornoki pozíciót és élesben tudást (meg pénzt) szerezz.

2020. febr. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Milve tárgy specifikusan senki nem tért ki a kérdésre, illetve hatalmas nagy hülyeségeket is olvastam, így é is leírom.

A képzések alapvetően nem egy specifikus területre képeznek, ezért nem azt írják, hogy mobil app fejlesztő leszel. A BME-s képzés sokkal gyakorlat orientáltabb, és mivel hardveres betekintést is ad, így valószínűleg nagyobb választási lehetőséged lehet a végén, mint az ELTE esetében, ahol sokkal szárazabb anyag van.

Az ELTE-n nem tudom, de a BME-n kötelezően csak fél tárgyat foglalkozol mobil app fejlesztéssel, amit később, ha szeretnél csinálhatsz még, de az ott tényleg csak opcionális.

Ennél mélyebben pedig még BME Msc képzésen van mobil fejelsztés specializáció, ami érdekelhet.

Az ELTE esetében ilyen részletesen nem tudom, viszont amennyire én ismerősökön keresztül rá láttam, azt mondanám, hogy a BME jobb lehet neked.


Amúgy ha valaki eközött a 2 közt szeretne választani, akkor én a BME-t javasolnám. Persze, szivatosabb, de emiatt jobban vannak szabályozva a számonkérések. Pl. ELTE-s ismerősömnek volt olyan 12 hét vizsga időszakban, amikor minden nap volt vizsgája, míg a BME-n - nehezebb a vizsga viszont - mintatanterv szerint 4-nél nincs több vizsgád egy vizsgaidőszakban. A tárgyakról is pontosabb, részletesebb leírást találni, és talán segít anyagokat nézve is jobb.

2020. febr. 17. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
0%

Már elnézést, hogy közbeszolók, de:


"Aki azt írja elektronika meg beagyazott rendszerek programozása folyik egy mérnökinformatikus képzésen az nem hiteles hozzászóló és fingja sincs mit tanítanak mérnökinfon."


3 különböző tárgyon is programoztunk mikroprocikat illetve ezek elmélete volt. 3 különböző tárgyon is.



Nálunk elég sok olyan tárgy volt amit korábban soroltatok:


Villanytan, Digit 1-2, Érzékelők, Elektro 1-2, Iránytech, SZAR 1-2 is volt azért pár cifra dolog.

2020. febr. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Jah, de a kérdező még mindig a BME-ről kérdezett. Ott nincs ilyen.
2020. febr. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!