Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szerintetek csak Youtube...

Szerintetek csak Youtube videókkal el lehet jutni programozásban egy junior tudású szintig? És melyik csatornák a legjobbak szerintetek amik nagyjából megtanítanak erre a szintre? (angol nyelvű)

Figyelt kérdés

Természetesen mellette gyakorlással, meg nyilván nem csak ez kell ahhoz hogy valaki programozó legyen, de milyen csatornákat meg videókat ajánlanátok?

(Igen, be tudom írni én is hogy Python programming tutorial, csak ha esetleg van valami olyan ami nektek segített vagy amit szerettek mert jó vodeókat gyárt :D )

Előre is köszönöm a válaszokat!


2020. febr. 21. 17:24
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
24%

Meg lehet videókból is tanulni. Minden fent van. Tényleg minden. Ha mondjuk egy Siemens PLC-vel akarsz valamit kezdeni C# belül, találsz rá... Ha ABB robotra akarsz valamit TALÁLSZ RÁ. Ha éppen arduinoba érkezi jelet akarsz megjeleniteni, találni fogsz, bármely nyelven. Mindegy milyen adatbázist akarsz használni és mindegy milyen nyelven találni fogsz rá videót. Műholdra akarsz szoftvert írni? ARRA IS találni fogsz.


Minden létező cucc fent van a neten valahol. Lehetséges, hogy pont nem Youtube-on, de ha kutakodsz megtalálod. Ha elmész egy munkahelyre akkor 100% hogy olyan feladatot kapsz amit SOHA életedbe nem láttál. Ekkor mit csinálsz? Kutakodsz, keresel, tanulsz, és így megoldod a feladatot.


Szóval igen. Youtube videókkal ellehet érni a junior szintet. A junior szint azt jelenti, hogy tudod az alapokat, és semmi komoly. A többit a cégnél megtanítják. De a legtöbb cég elvárja a diplomát, szóval anélkül szinte esélyed sincs.

2020. febr. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
41%

Már Youtube alapján és egy kis programozási ismerettel egy Call of Duty játékot is összedobsz csak tutorialokból és pár fizetős assetből, aztán még modellezned sem kellett ....


Amit nem tudsz megtanulni az a mély matematika. Azt soha a büdös életbe nem fogod otthon egyedül megtanulni a könyvekből. És bizonyos programozási feladatokhoz, nagyon durva matematikai ismeret kell. És butaság az, hogy csak a LOGIKA kell..... Nem véletlenül van ennyi matekos tárgy az egyetemen és ebből is csak a legalját veszik..., de a kiindulásnak jó, hogyha esetleg valamire szükséged lesz, akkor magadtól is megfogod érteni, de ha az alapod nincs meg soha, de soha nem fogsz tudni előre lépni.


Szóval tessék menni egyetemre is.

2020. febr. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 A kérdező kommentje:

Egyébként megyek is jövőre programtervezőire ha felvesznek, csak úgy megkérdőjeleztem a szaknak az értelmét meg hogy mennyire lesz piacképes tudásom ha elvégzem, olvasva gyakorin a rengeteg olyan hozzászólást, hogy semmi értelme, meg úgyis magától tanul meg az ember programozni...szóval én semmiképpen nem magamtól akarok csak megtanulni, mert szerintem teljesen más lehet úgy tanulni, hogy gyakorlatilag mindig csak utánnanézel esetleg a dolgoknak amit nem értesz, vagy amit éppen vettetek órán, minthogy egymagadban otthon keresgéljél azután, hogy egyáltalán mire keressél rá és miről olvassál anyagokat.(legalábbis én ezt kicsit unalmasnak találom, meg azért az egyetem nem csak a papír miatt jó gondolom én)


Meg azért is tettem fel a kérdést, mert így, hogy már az alapokat tudom, azt se tudom milyen irányba kéne tovább képeznek magam mik léteznek egyáltalán amit tudni kéne - emiatt is nyilván jobb az egyetem, ahol legalább hallok róla, hogy mit kéne tudnom...


Szóval akkor ezek szerint ez nem igaz hogy egy programozó inkább magától tanul meg, hanem ennek úgy van értelme hogy egyetem + mindig utánnanéz az adott dolgoknak meg mellette gyakorolhat stb. de azért ott van egy támasz meg egy erős alap, hogy most akkor mit is kéne tudni, nem??

2020. febr. 21. 20:46
 14/40 anonim ***** válasza:
33%
Ha abból indulunk ki, hogy sok helyen még senior fejlesztők is milyen hulladék szinten vannak, egy junior szintet simán meg lehet ütni youtube-ról tanulva.
2020. febr. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
50%

"Amit nem tudsz megtanulni az a mély matematika. Azt soha a büdös életbe nem fogod otthon egyedül megtanulni a könyvekből. És bizonyos programozási feladatokhoz, nagyon durva matematikai ismeret kell. És butaság az, hogy csak a LOGIKA kell..... Nem véletlenül van ennyi matekos tárgy az egyetemen és ebből is csak a legalját veszik..., de a kiindulásnak jó, hogyha esetleg valamire szükséged lesz, akkor magadtól is megfogod érteni, de ha az alapod nincs meg soha, de soha nem fogsz tudni előre lépni.



Szóval tessék menni egyetemre is."



Hatalmas nagy butaság. A szoftverek 99%-ékház nem kell semmi nagy matematika tudás. Vannak szoftverek, amihez kell természetesen, de a legtöbb szoftverhez tényleg csak logika kell.

2020. febr. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
35%

Utolsó:


Aki azt mondja nem kell semmi matek, az sose járt Egyetemre.. csak valamiféle hobbi programozó...


Szerinted egyetemen miért erőltetik annyira a matekot? Poénból? Kínzásból?

2020. febr. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
41%

Igen, poénból. Ha esetleg a diákok között lesz egy olyan ember, aki olyan programokat fog tervezni, amihez kell. De amúgy meg nem kell. De nem is értem mit vitatkozol... Milyen hétköznapi programok vannak amikhez extrém matematikai tudás szükséges? Kb. annyi ilyen program van, mint amilyenhez fizika, meg kémia tudás is kell...


Meg az egyetem nem nagy durranás. Legtöbbször munkára nem képes, egy normális algoritmus írni nem tudó, magukat mégis soknak képzelő gyerekek jönnek ki onnan. Aztán amikor munkába állnak egy oop-s feladat, vagy egy join már nem megy nekik...

2020. febr. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
40%
#16 Én jártam egyetemre, ehhez képest a legdurvább számítás amit évek óta végeztem a szorzás. Na ilyenkor mi van? Ja biztos hobbi programozó vagyok, mert inkább a valóságot kell letagadni, csak neked legyen igazad. Mármint ja, élnek emberek ilyen szintű tagadásban, csak alkalomadtán egy pszichológust javasolnék erre a gondra.
2020. febr. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:
De akkor miért lenne sok matematikus aki az informatika területén helyezkedik el?
2020. febr. 22. 10:11
 20/40 anonim ***** válasza:
31%

"#16 Én jártam egyetemre, ehhez képest a legdurvább számítás amit évek óta végeztem a szorzás. Na ilyenkor mi van? "


Az van, hogy hazudsz. :)

2020. febr. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!